fbpx

За Нас


Апартмани

Лоцирани сме во центарот на градот, веднаш до Охридското Езеро. "Порта Ресторан" нуди сместување од прва класа со модерен ентериер и прекрасен поглед кон езерото, соби со клима уред и бесплатен Wi-Fi. Бесплатен приватен паркинг (без претходна резервација). Телевизор со рамен екран со 40 кабелски канали е поставен во секоја од собите. Бањата е опремена со туш, а исто така има седечка просторија.


За Охрид

Искусете ја убавината на Охрид, вечниот град сместен на магичен рид, од срцето на градот, во нашите простории. Многу цркви, многу споменици. Има многу работи што можете да ги посетите во Охрид. Нуркање, планинарење, пливање, култура ... Не пропуштајте ја можноста да не посетите.

Што не прави подобри
од другите?Квалитетот на храната
е најважното нешто за нас

Нашиот ресторан се состои од разновидна вкусна храна, неверојатни коктели и многу пијалоци. Она што мора да го вкусите се нашите традиционални јадења, исто така како клиент секогаш ќе добиете добра услуга и сместување. Нашата летна тераса ви нуди неверојатен поглед кон езерото и мир во кој може да уживате со вашето семејство и пријатели.