fbpx

Палета на Вкусови

НАШЕТО
МЕНИ
Летна Манџа

(домат, пиперка, сирење, јајца, сува пиперка)


Тост Лепче

(путер, сирење, мармалад)


Потпечен Компир

(компир, кајгана, пршута/лосос)


Германски Доручек

(јајца на око, кашкавал, германски колбас, грав)


Клуб Сендвич

(шунка, пршута, кашкавал, јајце, помфрит, домат, марула, лепчиња, сос)


Туна Сендвич

(туна, мајонез, сенф, јајце, корнишони, домат, кромид, марула)


Сендвич со Телешко

(телешко месо, печурки, кромид, кашкавал, корнишони, домат, марула, сос)


Вегетаријански Сендвич

(фета, модар домат, тиквички, црвен грав, марула, лук)


Цезар Салата

(рукола, марула, пилешко месо, кубети, шери домат, пармезан, цезар сос)


Капрезе Салата

(домат, моцарела, босилек, балсамико)


Медитеранска Салата

(рукола, марула, цвекло, морков, портокал, јаболко, ореви)


Домаќинска Салата

(модар домат, тиквички, лук, кисело млеко, павлака)


Бифтек

(бифтек на скара)


Даниш Блу

(пилешко во сос од горгонзола)


Пилешко Пармиџано

(поховано пилешко, кашкавал, доматен сос, макарони)


Шеф Кременадла

(свински кременадли, црвена пиперка, кромид, сос)


Капричиоза Пица

(кечап, кашкавал, шунка, печурки)


Ѓаволо Пица

(кечап, кашкавал, кулен, феферони)


Кватро Формаџи

(4 видови сирење: кашкавал, моцарела, пармезан, горгонзола)


Истанбул Пица

(кечап, кашкавал, чадено пилешко, чадено телешко, пилешка шунка, печурки, павлака)


Болоњезе Паста

(доматно пире, сос болоњезе со мелено телешко месо, пармезан)


Карбонара Паста

(сланина, јајца, хопла)


Топчиња од Месо

(телешки ќофтиња со моцарела, доматен сос)


Лазањи

(доматен сос, телешко мелено месо, хопла, кашкавал, павлака)


Пастрмка

(1кг. риба)


Белвица

(1кг. риба)


Фиш енд Чипс

(панга филета, помфрит)