НОВА МАПА Цела Апсолутен Притисок Сензор за DAEWOO Tacuma NUBIRA 2.0 16V LEGANZA REZZO 2.0 1997- 106644 16212460

НОВА МАПА Цела Апсолутен Притисок Сензор за DAEWOO Tacuma NUBIRA 2.0 16V LEGANZA REZZO 2.0 1997- 106644 16212460

DEN 526.08
 

Тековен
Количина на стоки

Развојот на МАПАТА сензор.,ltd и Г-дин Фенг јуни Лиу. Во 2001 година, Г-дин Лиу доби во индустријата на автоматскиот сензор, биле посветени на развојот и производството, па се до денес.011 HELLA 6 PP 009 400-011 HELLA 6 PP 009 400-01 KW 493 011 За CHEVROLET REZZO (2005/03 - /) За CHEVROLET EPICA (KL1_) (2005/01 - /) За CHEVROLET VIVANT (2000/05 - /) За CHEVROLET VIVANT (2005/01 - /) За CHEVROLET HHR (2005/09 - 2011/12) За DAEWOO NUBIRA (KLAJ) (1997/04 - /) За DAEWOO NUBIRA Вагон (KLAJ) (1997/04 - /) За DAEWOO LEGANZA (KLAV) (1997/06 - 2004/04) За DAEWOO NUBIRA Салон (KLAJ) (1997/04 - /) За DAEWOO REZZO (KLAU) (2000/09 - /) За FIAT CROMA (194) (2005/06 - /) За "ОПЕЛ" VECTRA Б Hatchback (38_) (1995/10 - 2003/07) За "ОПЕЛ" VECTRA Б (36_) (1995/09 - 2002/04) За "ОПЕЛ" VECTRA Б Имот (31_) (1996/11 - 2003/07) За "ОПЕЛ" ASTRA G Hatchback (F48_, F08_) (1998/02 - 2009/12) За "ОПЕЛ" ASTRA G Имот (F35_) (1998/02 - 2009/12) За "ОПЕЛ" МОНТЕРЕЈ Б (1998/07 - 1999/08) За "ОПЕЛ" ASTRA G Салон (F69_) (1998/09 - 2009/12) За "ОПЕЛ" FRONTERA Б (6 B_) (1998/10 - /) За "ОПЕЛ" ZAFIRA A (F75_) (1999/04 - 2005/06) За "ОПЕЛ" ASTRA G Coupe (F07_) (2000/03 - 2005/05) За "ОПЕЛ" SPEEDSTER (2000/09 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA G Кутија (F70) (1999/01 - 2005/04) За "ОПЕЛ" CORSA C (F08, F68) (2000/09 - 2009/12) За "ОПЕЛ" ASTRA G Кабриолет (F67) (2001/03 - 2005/10) За "ОПЕЛ" КОМБО Поле Тело / Имот (2001/10 - /) За "ОПЕЛ" VECTRA C (2002/04 - /) За "ОПЕЛ" VECTRA C GTS (2002/08 - /) За "ОПЕЛ" MERIVA (2003/05 - 2010/05) За "ОПЕЛ" SIGNUM (2003/05 - /) За "ОПЕЛ" КОМБО Турнеја (2001/10 - /) За "ОПЕЛ" VECTRA C Имот (2003/10 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA H (L48) (2004/03 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA H Имот (L35) (2004/08 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA H ГТЦ (L08) (2005/03 - /) За "ОПЕЛ" ZAFIRA Б (A05) (2005/07 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA H Twin Top (L67) (2005/09 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA H Кутија (L70) (2004/02 - /) За РЕНО ЛАГУНА јас (B56_, 556_) (1993/11 - 2001/03) За РЕНО ЛАГУНА јас Grandtour (K56_) (1995/09 - 2001/03) За РЕНО TWINGO II (CN0_) (2007/03 - /) За VAUXHALL VECTRA (Б) (1995/08 - 2002/03) За VAUXHALL VECTRA (Б) Hatchback (1995/08 - 2003/07) За VAUXHALL VECTRA (Б) Имот (1995/08 - 2002/03) За ОПЕЛ FRONTERA Мк II (B) (1998/10 - 2004/10) За ОПЕЛ МОНТЕРЕЈ Мк II (1998/07 - 1999/08) За ОПЕЛ ASTRA Мк IV (G) Hatchback (1998/02 - 2005/05) За ОПЕЛ ASTRA Мк IV (G) Салон (1998/02 - 2005/05) За ОПЕЛ ASTRA Мк IV (G) Имот (1998/02 - 2005/05) За ОПЕЛ ZAFIRA Мк I (А) (F75) (1998/11 - 2005/08) За ОПЕЛ ASTRA Мк IV (G) Купе (F67) (2000/03 - 2005/08) За ОПЕЛ ASTRAVAN Мк IV (G) (1998/08 - 2006/08) За ОПЕЛ CORSA Mk II (В) (W5 L, F08) (2000/08 - 2006/10) За ОПЕЛ ASTRA Мк IV (G) Кабриолет (2001/03 - 2005/10) За ОПЕЛ КОМБО Мк II (В) Кутија Тело / Имот (F25) (2001/09 - 2012/02) За VAUXHALL VECTRA Мк II (В) (2000/01 - 2008/10) За VAUXHALL VECTRA Мк II (В) GTS (2002/08 - 2008/07) За ОПЕЛ SIGNUM (2003/03 - 2008/10) За ОПЕЛ MERIVA Мк I (А) (2003/01 - 2010/06) За ОПЕЛ ASTRA Мк V (H) Hatchback (2004/01 - 2009/09) За VAUXHALL VECTRA Мк II (В) Имот (2003/10 - 2008/07) За ОПЕЛ ASTRA Мк V (H) Имот (2004/08 - 2010/10) За ОПЕЛ ZAFIRA Мк II (B) (M75) (2005/04 - /) За ОПЕЛ ASTRA Twin Top Мк V (H) (2005/09 - 2010/11) За ОПЕЛ ASTRA Мк V (H) Sport Насад (2005/02 - 2010/11) За ОПЕЛ ASTRAVAN Мк V (H) (2005/03 - /) За ОПЕЛ SPEEDSTER (2001/03 - 2006/09) За ОПЕЛ КОМБО ТУРНЕЈА Мк II (В) (F25) (2001/09 - 2012/02)
Економски Пост Кина Пост Слободни 20-40 дена Бизнис/Брзо Post DHL / ТНТ / Федекс / UPS-от, Контактирајте со нас 7-20 дена
FONAN е sinya автомобилската електроника co.

Други карактеристики

Резолуција:
16212460 12614970 71739292
Тип:
Внесувањето Воздух Сензор За Притисок
Мерен Опсег:
90063543 98131025 28074365 16212460 12614970 16258659 28074367
линеарна:
8162124600 8280743650
Бренд Име:
FONAN
Стил:
Varistor Тип
Hysteresis:
1235046 1247047 6238120 6238159
Повторливост:
7700106644 16212460 106644
Чувствителност:
Во 99%
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Тип:
Цела Апсолутен Сензор За Притисок
Автомобил Направи:
CHEVROLET DAEWOO ОПЕЛ
Други Не.:
90063543 98131025 28074365 16212460 12614970 16258659 28074367
OE БР.:
1235046 1247047 6238120 6238159 7700106644 16212460 106644
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина
сертификација:
ISO9001
FONAN Бр.:
ФА-Y018
Гаранција:
12 месеци
квалитет:
100%тестирано
главниот пазар :
САД

Најдобри понуди