10pcs LilyPad Пиксели Одбор WS2812 5050 RGB LED Модул за Arduino

10pcs LilyPad Пиксели Одбор WS2812 5050 RGB LED Модул за Arduino

DEN 223.00
DEN 234.72
 

Тековен
Количина на стоки


Опис : знаеме дека сте љубители на додавање на боја на вашиот e-производство на текстил, додавање на Lily Pad Пиксели Одбор на вашиот проект, само ќе го направи тоа подобро. На пиксели одбор е опремен со WS2812 кој всушност е RGB LED со WS2811 вградени во ПРЕДВОДЕНА! Неколку од овие breakouts може да бидат врзани заедно за да формираат екранот или addressable string.
Lily Pad е погоден за носене технологија развиена од страна на Леа Buechley и дизајниран во соработка со Леа и Spark Fun. Секој Lily Pad беше креативно дизајниран да имаат големи поврзување влошки да им се дозволи да се пораби во облека. Разни влезни, излезни, моќ, и сензор одбори се достапни. Тие се дури и перат!

Други карактеристики

Бренд Име:
IS
Напон:
5V
is_customized:
Yes
Температурата На Работа:
-30 ~ 85
Број На Модел На:
LilyPad Пиксели Одбор
Тип:
Логиката Идентичен
Состојба:
Нови
Примена:
Електронските Кола

Најдобри понуди