Завртка Планината 77mm Хауба за Telephoto 80-200mm Леќа Сенка Црна

Завртка Планината 77mm Хауба за Telephoto 80-200mm Леќа Сенка Црна

DEN 168.96
 

Тековен
Количина на стоки

Користење на леќа худ голема мера ќе се намали ризикот од светкаат и низок контраст фотографии. Завртка тип, едноставно придава на вашиот 77mm тема широк агол леќа. Анти-рефлективен да се намали одблесокот. Погоден за филм, видео и дигитални камери. Користење на леќа худ голема мера ќе се намали ризикот од светкаат и низок контраст фотографии.
Завртка тип, едноставно придава на вашиот 77mm тема широк агол леќа.
Анти-рефлективен да се намали одблесокот.
Погоден за филм, видео и дигитални камери.
Име На Производ : Леќа Хауба
Навој Дијаметар : 77mm
Фокус Растојание : 80-200mm;
Дизајн : Цилиндрична Цевка
Вкупна Големина : 8.3 x 4cm / 3.2" x 1.6" (D*H);
Материјал : Алуминиум
Боја : Црна;
Тежина : 50g
Пакет : 1 x Леќа Хауба
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Други карактеристики

Бренд Име:
CADeN
Компатибилен Бренд:
CANON

Најдобри понуди