12V 5M 5050 RGBW Топло бела 600LED Двоен Ред led лента IP67 +контролер+моќ

12V 5M 5050 RGBW Топло бела 600LED Двоен Ред led лента IP67 +контролер+моќ

DEN 2234.00
DEN 2352.00
 

Тековен
Количина на стоки

4 G 18 A RGBW Допир контролер
1x 8 A 12 V LED моќ
>>>Превозот : ◊ Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена. ◊ Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.
Безбедност на Усогласеност : CCC /CE
Работна Температура : 0~40 C
Температура на чување : -20~60 C
Амбиентниот Влажност : 0~95% Не-Кондензација
RGBW пакетот вклучува : 5 M RGB LED Лента за Полнење
1 x RF оддалечен безжичен контролер движење (не се вклучени 3 * aaa Батерија)
1x 5 M Двоен ред SMD 5050 120 LEDs /M
1x 2. >>>Други Политики : ◊ Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. ◊ Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден.
12 V 5 M RGBWW 5050 600 LED Двоен Ред LED лента+2. ◊ Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект.4 G RGBW Led Контролер
Екран На Допир За Далечински :
Големина : 110*52*20mm
Моќност : 2 парчиња AAA батерија
Материјал : ABS
Led Контролор :
Големина : 85*45*23mm
Контрола начин : R G B W 4 канали
Максимална Струја по канал : 6 A
Поврзете начин : Заедничка Анодна
Програми : 20 видови
8 A 12 V LED МОЌ
Влезен Напон : 100~240 V AC
Излезен Напон : 12 VDC
Излезна Струја : 8 A
Широко се користи во Индустриска автоматизација, LED дисплеј,
комуникации, итн. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
>>>Плаќање : ◊ да ја прифатиме alipay тука. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. >>>Гаранција и Гаранција : ◊ 12 месеци Гаранција. ◊ Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими. ◊ Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.4 FT)
Водоотпорен Стапка : IP67(водоотпорен)
КВАЛИТЕТНИ LED ЧИП
МНОГУ СВЕТЛА, 14-16 LM по LED
КВАЛИТЕТОТ PCB
2.
◊ Ако ви требаат повеќе брза испорака,апели изберете Експрес Испорака.

Други карактеристики

Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
УЛ,CQC,CE,FCC,VDE,ГШ,ССА,RoHS,EMC,LVD,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Бренд Име:
TiaoChongYi
Повод:
Спална соба
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Lumiled
Број На Модел На:
RGBW
Led Диоди Број/M:
120led/m
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Боја Temp(К):
RGBW
Енергија:
Префрлете
Напон:
12V
Водоотпорен:
Yes
Спецификации (монистра светлина / m):
120

Најдобри понуди