5V1.5A висока тековната безжични полнење модул за напојување на модулот IC чип решение

5V1.5A висока тековната безжични полнење модул за напојување на модулот IC чип решение

DEN 720.00
 

Тековен
Количина на стоки


Овој модул се користи 412 безжична напојување со струја коло дизајн на новиот core Elcoteq има предности на едноставни коло и висок капацитет итн.
Модул главните параметри :
Влезен напон : 5 V~12 V
Предавателот модул големина : 10 мм*21mm
Пренесување серпентина : надворешниот дијаметар 42 mm Inductance 6u H
Добиете напонски регулатор одбор : 10 мм*24mm
Примање серпентина : Od 42 mm Inductance 6u H
12mm Време приемник излез 5 V150m A
11mm Време приемник излез 5 V200m A
10мм Време приемник излез 5 V280m A
9mm Време приемник излез 5 V300m A
8мм Време приемник излез 5 V400m A
7mm Време приемник излез 5 V500m A
6mm Време приемник излез 5 V600m A
5mm Време приемник излез 5 V800m A
4mm Време приемник излез 5 V900m A
3мм Време приемник излез 5 V1 A
2mm Време приемник излез 5 V1.5 A

Други карактеристики

Тип:
Клима Уред Делови

Најдобри понуди