Ce,русија,rohs Одобрен 600w правец на генератор 24/За 48v Dc Задолжен Контролор, Вклучително и За Домовите

Ce,русија,rohs Одобрен 600w правец на генератор 24/За 48v Dc Задолжен Контролор, Вклучително и За Домовите

DEN 15408.00
 

Тековен
Количина на стоки

Бренд Нови во кутија
5. Правец на контролер
Опис :
1. Тунел тест докажува дека фан моќ за трансформација на impeller во директен сооднос со брзина на ветрот, кој е да се каже, брзината на ветерот одлучи производството на електрична енергија.Ве молиме контактирајте со нас да се бара враќање во промет. Густината на 3-20м/s ефикасно просек од ветерна енергија треба да биде повеќе од 100 W/m 2 .Наплата или замена барање е достапна само на барањата во рок од 1 недела по парцела примени & враќање на содржина како истата состојба како што ја добиле. Купувачот е одговорен за дополнителни превозот на трошоците.Кога ќе го примите пакетот, ве молиме да се отвори пакетот и да ги проверите сите ставки се работи во добра состојба пред да потпишете.
Ние ќе се обезбеди меѓународно спонзор број во рок од 2 дена од денот на испорака
Потсети 1. Ние ќе им даде позитивни повратните информации за нашите клиенти кога ќе добиете плаќање објавен од страна на Aliexpress систем. Нашата по продажба на услуги, исто така, се задржи следење и испрати порака до вас кога постои задоцнување во превозот.Нашата компанија не рамо било давачки во земјата на дестинација. Ако не добивате нашиот одговор ве молиме љубезно повторно да се испрати порака или e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Вашето име аукција број, а причина за да се вратите треба да бидат вклучени во е-маил.Зошто се цени толку ниска, што се овие квалитетот предмети и сосема нов? Ние продаваме нови објекти директно од фабриката во Азија. Купувачот е одговорен за Сите Враќање Поштарина и Превозот Обвиненија.Ве молиме repack објектот внимателно. Каков вид на регионот може да се инсталира ветерна турбина? Мали ветерни турбини треба да се применуваат во регионите кој правец reso urces е доволно.
Треба да се напомене дека изборот на отценети дизајн брзина на ветерната турбина е во согласност со локалните дизајн брзина.8 м
Ножеви број : 3
Ножеви материјали : Најлон влакна
Генератор : 3 фаза ac генератор
Магнетен челик : Nd Fe B
Генератор случај : Умре-кастинг алуминиум
Системот за контрола : Electromagnet
Брзина регулатива : Автоматски прилагодете наветрен
Работна температура : -40°~-80°
Вистински Фотографии за 600 W 24 V/48 V Правец на Моќ Генератор :
Линија за производство на Wind Генератор :
Лесен За Инсталација :
Настава за Енергија од Ветер Систем
Примена на Проекти : Пратки Линија за Производство на Wind Генератор :
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1.

Други карактеристики

Напон:
24V, 48V
Спецификација:
3 Blades, 5 Blades
боја:
Бела
Wattage:
600W
Број На Модел На:
Б-600M-24
Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
is_customized:
Yes
Стоковните:
600w ветерната турбина генератор
Номинална моќност:
600W
Номинална Бидат Исправени Напон:
24V/48VAC
Max Моќ:
630W
Започнете со брзина на ветрот:
2.5 m/s
Номинална брзина на ветрот :
11m/s
Кроена брзина на ветрот :
45m/s
Животен век:
15 години
Тркала Дијаметар:
1.85 m

Најдобри понуди