Electrolyzer со Спојување на ЕУ Plug LCD Дигитален TDS Метар Квалитетот на Водата Чистота Филтер Тестер за Полнење

Electrolyzer со Спојување на ЕУ Plug LCD Дигитален TDS Метар Квалитетот на Водата Чистота Филтер Тестер за

DEN 346.00
DEN 407.04
 

Тековен
Количина на стоки

Внимание : да се Избегне електричен шок при користење на осмисли; не ги допирајте прачки откако precipitator е вклучен во електричен штекер. Електронски боја тестер е ефикасен продажбата алатка која визуелно покажува разликата помеѓу високи TDS вода и ниска TDS вода. Ви благодариме!
Пакетот вклучува(без мало пакет) :
1 x TDS Метар 1 x Вода Electrolyser 4 x Железо Бар 1 x Упатство
​.Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Вода Тест за Полнење : TDS Метар+Вода Electrolyser TDS Метар : TDS квалитетот на водата тест метар се користи за тестирање на вода TDS вредност, вода спроводливост, со цел да им суди на степен на чиста вода. наједноставниот и најевтиниот начин за тестирање на квалитетот на водата од себе за да ја видите состојбата на вашиот вода за пиење.5" Iron Бар Должина : 7cm/2. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.5 V Копчето Мобилен Батерии (Не се Вклучени) TDS Метар Големина : Прибл. Со двете тест температура и на животната средина е на функција од температурата.76" Количина : 1 Сет Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. Тестирање методи : се Подготви две транспарентни чаши вода (100 до 150 ml ) еден куп држи вода од чешма, на други првенство има RO вода. Црвено : Железо, ' рѓа и бактерии Бела : олово, цинк, жива, неоргански нечистотија Спецификации : Напон : 220 V Школка Материјал : Пластични TDS Метар Мерен Опсег : 0-9990ppm Resolusion : 1ppm Точност : ±2% Батерија : 2 x 1. Многу Лесно да се работи, брзо тестирање, очигледни резултати.6" Должина на Кабелот за Напојување : 80см/31. Тестирање Анализа на Резултатите : Црна : Тешки Метали Жолта : Растворени киселини, флуор и други органска материја Зелена : Арсен, жива, олово, бакар, натриум Сина : Бактерии, вируси, карциногени, хемиски ѓубрива, пестициди итн. Стави метални столбови во две чаши, ВКЛУЧИ и да започне со тестирање, По 30 до 60 секунди, го исклучите и да ги отстраните водата electrolyzer. Производите може да се широко се применува за третман на вода, индустријата, вода за пиење индустрија, семејство, индивидуални staycation, поле операција како вода за пиење квалитет алатки Вода Electrolyser : 1.

Други карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
No
Број На Модел На:
517A9A30118

Најдобри понуди