100pcs 4.763 mm 3/16 Алумина Оксид Керамички Топката Al2o3 За Лого/пумпа/линеарни Лизгачот/valvs Топки

100pcs 4.763 mm 3/16 Алумина Оксид Керамички Топката Al2o3 За Лого/пумпа/линеарни Лизгачот/valvs Топки

DEN 1381.00
DEN 1501.44
 

Тековен
Количина на стоки

Висок мелење ефикасност : керамички microbeads се 1,8 пати како тешки како обични алумина монистра, и тие имаат повисоки мелење ефикасност под истите услови. Спречување на загадување на : медицината, храна, козметика
4.
Имаме и други димензии исто така, било какви потреби,се чувствуваат слободни да контакт со нас!
Керамички microbeads : aliased керамички топката, ultrafine мелење медиум
Бисер-како сјајна и мазна работната сфера е крајната во мелење медиум
Керамички microbeads : особено погоден за вертикална мелничката, хоризонтална тркалање на топката мелница, vibrating мелница и разни голема брзина род тип песок фабрика, итн. Анти-носат и отпорен на корозија производи : облоги, текстил, пигменти, печатење и боење
2. Процесот на користење на yttrium оксид како стабилизатор беше направена од страна на специјални формирање процес и висока температура на печење процес. Керамика : електронски керамика, огноотпорни керамика, структурни керамика
Керамички монистра карактеристики : висока цврстина и висока цврстина на собна температура, висока густина, добра отпорност на триење, висока температура отпор, отпорност на корозија, висока вкочанетост, пропустливост, електрична изолација, термичка експанзија коефициент е блиску до челик, итн. Апликацијата полиња се како што следува :
1. Тоа е 50 проценти полесен од челик топката, со што се намалува центрифугалните сили, дробење и триење на каналот во текот на висока брзина и брзина на лого. На кашеста маса и прав на кашеста маса и прав што се користи за отфрлање на вкрстена контаминација се дисперзирани и земјата.6 пати поголеми од обичните алумина монистра, и тие се повеќе абразивни во исти услови. Отпорност и ниско ниво абразија : керамички microbeads имаат добра цврстина, висока брзина и висока концентрација машини, тоа не е разбиена и се анализира, што е само 2/1 на алумина мушка. Добрата ликвидност : добро заобленоста, мазна површина и ниска носат на опрема. Мал коефициент на триење и флексибилни ротација;
3, висока температура отпорни, користете температурата може да достигне 1750 °;
4, никогаш не рѓа, може да работи без масло за подмачкување;
5.

Други карактеристики

Бренд Име:
AXK
Број На Модел На:
Како disciption
Структура:
ексцентрични
Капацитет На Моторот:
1
Површина Грубост:
Ра 0.8
Материјал:
Алумина Оксид Керамички Топка
Премази:
100pcs 4.763 mm 3/16
Тип На Единица:
многу (100 парчиња/многу)
Тежина На Пакет:
0.2kg (0.44lb.)
Пакет Големина:
1cm x 1cm x 1cm (0.39in x 0.39in x 0.39in)

Најдобри понуди