XINZUO 8 инчи Дамаск кујнски ножеви Gyuto нож висок квалитет Јапонски челик готвач нож со ружино дрво се справи со бесплатен превозот

XINZUO 8 инчи Дамаск кујнски ножеви Gyuto нож висок квалитет Јапонски челик готвач нож со ружино дрво се справи

DEN 2344.00
DEN 3906.72
 

Тековен
Количина на стоки


Опис : XINZUO 8 инчи Дамаск готвач нож
Категорија : Ју серија
Материјал : 73 слоеви Јапонски Дамаск челик & 10 Cr15 Co Mo V јадро.
Се справи со : Одлично ружино дрво се справи, површина полирање . Користите за долго време не да ги искривуваат, не се избледени, не се намалила, невкусна заштита на животната средина.
Цврстина : 60±2 HRC
Карактеристики : остар и издржливи; Супер анти - ' рѓа; Светлина енергија.
Материјал и занает : multilayer Дамаск челик увезени од Јапонија 10 Cr15 Co Mo V core оптичка леќа обработка на фалсификување на процесот.
Острината на ниво на : на ниво на сечење сила : 6.0-8.0 N меѓународните стандарди.
Пакување : подарок кутија со рака, картонот (shockproof, притисок одбрана, mouldproof).

Други карактеристики

Тип:
Ножеви
сертификација:
CIQ,ФДУ,CE / ЕУ
Број На Модел На:
ЈУ-CS8
Бренд Име:
xinzuo
Нож Тип:
Готвач Ножеви
Функција:
Еко-Пријателски
Материјал:
Дамаск Челик

Најдобри понуди