Ledsmith 10M 100LED Божиќ LED String Светлина USB Управувана 5V Отворено Самовила Светла LED Ѕвездена Светлина за Дома Свадба Декорација

Ledsmith 10M 100LED Божиќ LED String Светлина USB Управувана 5V Отворено Самовила Светла LED Ѕвездена Светлина

DEN 370.00
DEN 462.24
 

Тековен
Количина на стоки


Ledsmith 10 M 100 LED Божиќ LED String Светлина USB Управувана 5 V Отворено Самовила Светла LED Ѕвездена Светлина за Дома Свадба Декорација
Спецификации :
Број на Led диоди : 100 PCS
Водоотпорен ниво : IP65
Должина : 10meters
Моќност : Макс 6 W
Работен напон : 5 V
Влезен напон : 110-240 V AC
Режим : Стабилен на
Карактеристики :
5 V USB управувана енергија, заштеда на енергија и лесен за користење
Свадба водена Завеса светлина string 100 led диоди брак декорација самовила string светла
Флексибилни сребрена жица, може да се наведнат за да формираат различни форми
LED осветлување извор,долг животен век, ниска топлина емисија,низок работен напон и заштеда на енергија
Примена :
Осветлете компјутер или Лаптоп во ноќта
Божиќ,Забава,Одмор,Свадба Декорација
Широко се користи за домашна декорација употреба, хотели, клубови, трговски центри
Архитектонски декоративни осветлување, бутик атмосфера осветлување
Широко се применува во Backlighting, сокриени осветлување, channel писмо осветлување
Итни & security осветлување, реклама знак осветлување
Декоративни светилки за празник, настан, покажуваат изложба
Применливи за автомобил и велосипед декорација, граница или контурата осветлување
Пакет :
1 X 10 M USB LED String

Други карактеристики

Бренд Име:
LEDSMITH
Е Светилки Вклучени:
Yes
Осветлување Растојание:
6-10m
Музика:
Никој
Извор На Енергија:
AC
сертификација:
CE,CCC
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
12months
Е dimmable:
No
Глава Број:
51-100 глава
Повод:
дневна соба
Број На Модел На:
HP068-BL
Должина:
1000cm
Празник Име:
Божиќ
Карактеристики:
Божиќ LED String Светлина
боја:
Мулти,Бела,Сина
Приклучок Тип:
Никој
Приклучете Го Опашка:
No
Употреба:
празник
Напон:
5V
Тип На Батерија:
NO
Тело Материјал:
сребрена жица
База Тип:
NO
боја:
топло бела
Употреба:
Празник/Свадбена/Партија/Дневниот Декорација
Led количина:
100LEDs

Најдобри понуди