Разно антиквитети paktong Yaopai Guanyin поклони момче Zuyin бесплатна испорака

Разно антиквитети paktong Yaopai Guanyin поклони момче Zuyin бесплатна испорака

DEN 403.00
DEN 537.60
 

Тековен
Количина на стоки


Овој производ со Тибет среброто не е чисто сребро, но среќен среќен значењето на Кина антички сребрен Спецификации Висина 9.5 cm/ Ширина 5.5 cm/ Дебелина 0.5 cm (1cm=0.39 инчи) Тежина 133g

Други карактеристики

Тема:
Патриотизам
Стил:
Традиционален Кинески
Бренд Име:
MOEHOMES
Техника:
Кастинг
Година:
1880-1899
Материјал:
Метал
Регионален Функција:
Кина

Најдобри понуди