Лабораторија Homogenizer Лабораторија Мешање Опрема со Различни Глави Миксер FJ-200

Лабораторија Homogenizer Лабораторија Мешање Опрема со Различни Глави Миксер FJ-200

DEN 20438.40
 

Тековен
Количина на стоки

00 ДОЛАРИ за тоа или контактирајте со нас да изберете и други превозот методи. Различни спецификации на работното главата конфигурација, со цел да се задоволат различните потреби на експериментален дизајн. Единствена структура на дисперзирани хомогена главата, да се обезбеди работните главата во висока брзина на роторот мотор, со брзината на ротација е висока, течни произведува силна shearing стрес и интензивна висока фреквенција механички ефект, промовирање на течност материјал експеримент под центрифугалните сили, бидејќи на роторот и stator, преку меѓусебна shearing и дисперзија. Таа е идеална лабораториска опрема за научни истражувања, развој на производот, контролата на квалитетот и процесот на производство на научно-истражувачки институции, колеџи и универзитети, здравје и епидемија превенција и производот производство.
2, ве Молиме да ни оставите порака, во цел подсетуваат каков вид на напон и plug ви треба за електрична опрема.
3, во Врска со фактурата и декларацијата за вредност, ако имате одредени барања исто така можете да контактирате со нас или оставете порака по ред.
Добредојдовте Li Семејството на рек"!
Ве молиме љубезно ве молиме прочитајте ги следниве совети пред купување. Како што знаете различни земји користат различни стандардни приклучоци и различни напон. 2 вози мотор со висока густина леене алуминиум легура шасија на микро мотор, висока моќност, висока брзина, безбедна и сигурна работа 3 работата државата е контролирана од страна на електронските stepless брзина регулаторот, кој е погоден за брзина регулатива.
Лабораторија миксер homogenizer Лабораторија Миксер Опрема
различни глави
Опис
Основни карактеристики : Напон : 220 V влезна моќност : 280 W Излезна моќност : 200 W Работен метод : средна Брзина спектар : 300 ~ 23000 r/мин Главата конфигурација : 12 мм дијаметар, со дијаметар од 18 милиметри Третман количина : 2 ~ 800 ml Преглед димензија : 230 * 300 * 530 мм FJ-200 висока брзина дисперзија homogenizer за биолошки, хемиски, козметички производи, здравствени производи, храна и други течни / течни мешање, emulsifying, растурање, течни / солидна прав хомогенизација ткиво клетки пире, кашеста маса експеримент поле.

Други карактеристики

Бренд Име:
YunlinLi
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
FJ-200
моќност:
Електронски
Употреба:
Лабораторија Homogenizer
Влезна Моќност:
280 W
Излезна Моќност:
200 W
Метод на работа:
наизменична
Брзина спектар:
300 ~ 23000 r/мин
Главата конфигурација:
12 мм дијаметар, со дијаметар од 18 милиметри
Третман количина:
2 ~ 800 мл
Преглед Димензија:
230 * 300 * 530 мм
Напон:
220V

Најдобри понуди