BV39-0087 BV39-087 BV39-0076 BV39-076 54399700078 144114256R турбо chra за Рено Megane III 1.5 DCI K9K Euro 5 5T

BV39-0087 BV39-087 BV39-0076 BV39-076 54399700078 144114256R турбо chra за Рено Megane III 1.5 DCI K9K Euro

DEN 4013.00
DEN 5280.00
 

Тековен
Количина на стоки

Турбополнач Дел Број : турбо турбополнач, Core Собранието CHRA, Турбополнач CHRA Core Кертриџ, 54399980127 54399880127 54399700127 54399700087, 54399700076 5439-998-0127 5439-970-0087, 5439-970-0076 8200808701 8200889697 144114256 R, 144116289 R / 14411-4256 R / 14411-6289 R, 5439 998 0127 / 5439 970 0127, 5439 970 0087 / 5439 970 0076, BV39-0127 BV39-127 BV39-0087 BV39-087 BV39-0076, BV39-076 Ќе одговара за автомобил : Турбо CHRA За Рено Megane III 1.5 DCI K9 K Euro 5 5 T 106 HP 78 KW 2009-
.
Ве молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис. Ако не можете да го најдете вашиот дел број или само сакате ни да се потврди дел, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Или проверете го овој линк ( )
Гаранција :
Гаранција : 12 месеци.Бесплатна услуга може да се обезбеди во 12 месеци од доби турбо!
1.Гаранција обемот е : турбополнач школка нула,масло излегуваат во јавноста, и така натаму грешки предизвикани од страна на производителот.
Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инсталација,а Не професионална инсталација
резултира со оштетување на машината, ќе бидат исклучени од делокругот на обезбедување на квалитет.
.
Клиентите На Задоволително Ниво 1.Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите. 2.Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее и вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. 3.Ако сте задоволни со нашите производи,ве молиме да ни остават активен повратни информации. 4.Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации. 5.Ако не сте задоволни по добивањето на својата цел,и ве молиме Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации.Ние ќе работиме заедно со вас за решавање на било какви проблеми.
Вашето возило заслужува најдобра услуга!

Други карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Frequence Опсег:
54399880127 турбо кертриџ
Модел Година:
2017
Објектот Ширина:
10cm
Поставување на Возило:
внесувањето воздух
Специјални Функции:
Балансирана CHRA
Име На Модел:
BV39 BV39-0127 BV39-127
Бренд Име:
Турбо DFO
Објектот Тежина:
1.5kg
Автомобил Производител:
Рено
Објектот Висина:
12cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
10cm
Материјал Тип:
к18
Модел:
BV39 BV39-0127 BV39-127 турбо chra за Рено Megane III 1.5 DCI K9K
1.Референтен Број OE:
CHRA Core Кертриџ, 54399980127 54399880127 54399700127
2.Референтен Број OE:
54399700087, 54399700076 5439-998-0127 5439-970-0087
3.Референтен Број OE:
5439-970-0076 8200808701 8200889697 144114256R
4.Референтен Број OE:
144116289R / 14411-4256R / 14411-6289R, 5439 998 0127 / 5439 970 0127
5.Референтен Број OE:
5439 970 0087 / 5439 970 0076, BV39-0127 BV39-127
6.Референтен Број OE:
BV39-0087 BV39-087 BV39-0076, BV39-076
1.Одговара за:
турбо за Рено Megane III 1.5 DCI K9K Euro 5 5T 106HP 78KW 2009-
2.Одговара за :
BV39-0087 турбо chra
3.Одговара за :
BV39-127 турбо кертриџ

Најдобри понуди