7X-45X Стерео Микроскоп со Тврд Алуминиум Стојат Накит Микроскоп Стоматолошки Микроскоп за Накит Алатки

7X-45X Стерео Микроскоп со Тврд Алуминиум Стојат Накит Микроскоп Стоматолошки Микроскоп за Накит Алатки

DEN 17712.00
 

Тековен
Количина на стоки


7 X-45 X Стерео Микроскоп со тврд алуминиум стојат Накит Стерео Микроскоп за изработка на накит и стоматолошка лабораторија
Пердув :
Заградата Дупка 76-78mm,
Контрола на Висока Заѕвони : 50mm,
Спин Агол : Хоризонтална±15°,
Стрејт (Straight) : ±15°,
Главната Staight : 270°,
Materiel : Тешко Алуминиумски Легури,
Вкупна Висина : 500mm,
Зум : 200-500,
Зголемување : 7 X-45 X.
Посебно големи 10x двојно окуларот,0.5 x видите леќа,Е добро за накит бизнис алатки.Користете тешко,стабилна мала машина,Квалитет оптички дизајн,Голем зум & широк простор,јасно да empiricism.
На оптичкиот на окуларот и леќа се направени во КИНА.

Други карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Тежина:
13kg
Накит Алатки & Опрема Тип:
Loupes, Magnifiers

Најдобри понуди