55мм 680nm R68 Инфраред IR Оптички Одделение Стакло Филтер за камерата Леќи на Камерата Додатоци

55мм 680nm R68 Инфраред IR Оптички Одделение Стакло Филтер за камерата Леќи на Камерата Додатоци

DEN 957.00
DEN 1007.52
 

Тековен
Количина на стоки

Фотографски специјални ефекти.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време.
Причини за да Купат Од Нас :
* Прецизен опис, НИКОГАШ не се пофали на сопствениот производ.
Објектот специфики :
Состојба :
Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа
Филтер Ефекти : Инфрацрвен
Леќа Материјал : Германиум Оптичко Стакло
Прстен Материјал : Аеро Magnalium
Филтер Обложени : N/A
Филтер Diametre : 55мм
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.
* Ние нудиме кавга слободен трансакцијата.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30. Сите се среќни.
Трговија на големо и масовно купување Политика :
Ако сте во потрага за масовно купување,ние може да обезбеди wholesales цена за вас.
Во она што погоден извор на светлина треба да го употребите инфрацрвениот филтри?
590nm, 600nm и 630nm за Инфрацрвено промена на машина.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија.
* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен.5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm.
* Ние брод секојдневни,на сите оглас објект се turely instock и се подготвени да брод.Јасни и остри.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
ickoy
Број На Модел На:
55мм 680nm
Тип:
Инфраред

Најдобри понуди