49mm IR63 Филтер 630nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

49mm IR63 Филтер 630nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

DEN 912.00
DEN 959.52
 

Тековен
Количина на стоки

Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време.
* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.
* Сите предмети детали слики се направени од страна на Професионални Фото-Студио.
* Ние нудиме кавга слободен трансакцијата.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта.
Во она што погоден извор на светлина треба да го употребите инфрацрвениот филтри?
590nm, 600nm и 630nm за Инфрацрвено промена на машина.
* Сите наши одредена вредност предмети се осигурени пред брод надвор.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија.
850nm за внатрешна и слаб дожд отворено светло.
* Ние богатство секој клиент целиот свет!.
Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење.
* Без проблеми враќање/поврат/replace.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа. Ќе конкурираат/купи, ќе плаќаат, ние брод, ќе ја примите. Исто така, постојат филтри кои се користат во цврста состојба (CCD) или CMOS) видео камери за да се овозможи IR поради високата чувствителност на многу сензори камера за да во близина на инфрацрвена светлина.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
49mm 630nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir

Најдобри понуди