72mm IR76 Филтер 760nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

72mm IR76 Филтер 760nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

DEN 1185.00
DEN 1247.52
 

Тековен
Количина на стоки


850nm за внатрешна и слаб дожд отворено светло.
* Ние брод секојдневни,на сите оглас објект се turely instock и се подготвени да брод.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.
* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење.5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm. Сите се среќни.Јасни и остри.
Во она што погоден извор на светлина треба да го употребите инфрацрвениот филтри?
590nm, 600nm и 630nm за Инфрацрвено промена на машина.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време.
* Сите наши одредена вредност предмети се осигурени пред брод надвор.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба. Ќе конкурираат/купи, ќе плаќаат, ние брод, ќе ја примите.
* Без проблеми враќање/поврат/replace. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред. Исто така, постојат филтри кои се користат во цврста состојба (CCD) или CMOS) видео камери за да се овозможи IR поради високата чувствителност на многу сензори камера за да во близина на инфрацрвена светлина.
* Ние нудиме кавга слободен трансакцијата.Фотографски специјални ефекти.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.
* Ние богатство секој клиент целиот свет!.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
72mm 760nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir

Најдобри понуди