K03 53039880005 53039880029 058145703JV 06A145703B Турбополнач за Фолксваген Passat Б5 1.8 Т Audi A4 А6 1.8 Т (Б5) 150HP AEB

K03 53039880005 53039880029 058145703JV 06A145703B Турбополнач за Фолксваген Passat Б5 1.8 Т Audi A4 А6 1.8

DEN 8410.00
DEN 10512.00
 

Тековен
Количина на стоки


K03-0029 Турбополнач турбо Турбо Модел K03 Турбо Број 5303-988-0005 5303-970-0005 5303-988-0029 5303-970-0029 ОЕМ Број 058145703 L 058145703 LX 058145703 LV 058145703 E 058145703 H 06 A145703 B 058145703 J 058145703 JX 058145703 JV 058145703 N Мотор Модел 1.Audi A4 1,8 Т (B5)
1995-1998 година 150 HP AEB 2.Audi A4 1,8 Т (Б5) 1997-1998 година 180 HP AJL 3.Audi A6 1,8 Т (C5) 1997-1999 година 150 HP AEB 4.Audi A6 1,8 Т (C5) 1997 година 180 HP AJL 5."Фолксваген" Passat Б5 1,8 Т 1996-2000 150 HP AEB 6.Audi A4 1,8 Т (Б5) 1998-1999 година 150 HP АПУ/КОВЧЕГОТ 7.Audi A4 1,8 Т (Б6) 2002-2005 година 163 HP BFB 8.Audi A6 1,8 Т (C5) 1998 година 150 HP
АПУ/КОВЧЕГОТ 9."Фолксваген" Passat Б5 1,8 Т 1996-2000 година АПУ/КОВЧЕГОТ

Други карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Објектот Должина:
12.5inch
Автомобил Производител:
Audi
Објектот Тежина:
6.5kg
Бренд Име:
TIANYAN
Објектот Висина:
8.6inch
Објектот Ширина:
8.5inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Автомобил модел:
A4
Материјал Тип:
како фотографии
Специјални Функции:
турбо делови
Име На Модел:
K04
Модел Година:
1996-2000
Турбо Број:
53039880005 53039700005 53039880029 53039700029
ОЕМ број:
058145703L 058145703LX 058145703LV 058145703E
моторот модел :
Audi A4 1.8 Т (Б5) 1995-1998 година 150HP AEB
Моторот Model1:
Audi A4 1.8 Т (Б5) 1997-1998 година 180HP AJL
Моторот Model2:
Ауди А6 1.8 Т (C5) 1997-1999 година 150HP AEB
Моторот Model3:
Фолксваген Passat Б5 1.8 Т 1996-2000 150HP AEB
Моторот Model4:
Audi A4 1.8 Т (Б5) 1998-1999 година 150HP АПУ/КОВЧЕГОТ
Моторот Model5:
Audi A4 1.8 Т (Б6) 2002-2005 година 163HP BFB
Моторот Model6:
Ауди А6 1.8 Т (C5) 1998 година 150HP АПУ/КОВЧЕГОТ
Моторот Model7:
Фолксваген Passat Б5 1.8 Т 1996-2000 година АПУ/КОВЧЕГОТ

Најдобри понуди