2014 Продажба Ограничена Лемење Совет Плазма Факел Bga Млазницата Trafimet S45 Плазма Машина Факел 6m

2014 Продажба Ограничена Лемење Совет Плазма Факел Bga Млазницата Trafimet S45 Плазма Машина Факел 6m

DEN 5760.00
 

Тековен
Количина на стоки


Опис На Производот
Trafimet S45 воздух Плазма сечење факел Заврши 6 Метри
Технички податоци :
Напон класа M
стандардна должина 4 M
воздухот потрошувачка 115 L/мин
воздушниот притисок : 5 бар
должност циклус 35% и тоа : 40 A
воздушниот притисок се префрлите >или = 3.5 бар
Воздух за ладење
Номинална Струја : 20~50 A
Сечење Дебелина : ≤15mm Пакет Тежина : 3.0 kg (6.614 lb.) Пакет Големина : 45см x 30cm x 8cm (17.72 во x 11.81 во x 3.15 во)

Други карактеристики

Примена:
8-15mm
Број На Модел На:
s45
is_customized:
Yes

Најдобри понуди