црно-воздух рака алатка мелница TLL-03 полирање машина Удар:0.3 mm Max.Бесплатни Брзина : 52,000 ВРТЕЖИ во минута 0.63 Mpa

црно-воздух рака алатка мелница TLL-03 полирање машина Удар:0.3 mm Max.Бесплатни Брзина : 52,000 ВРТЕЖИ во

DEN 3435.84
 

Тековен
Количина на стоки

Опис На Производот
Mirco Воздух Мелница(TLL-03)/Ер Алатки
Технички параметар :
Max.Бесплатни Брзина : 52,000 ВРТЕЖИ во минута
Воздушниот Притисок Набавка : 0.63 MPA
Големина : 196*28mm,мозочен Удар : 0.3 mm
Тежина : 180g
додатоци на алатки
1) клуч : 1pcs 2)collet : 2 парчиња
3)дијамант датотека : 1pcs 4)во текот црево : 0.4 метар
5)ер црево : 1.2 метри 6)црево бенд : 2 парчиња
Ликовите и апликација на производи
Yuetai Линеарна Reciprocating Брусилки (Mirco Воздух Grinder TLL-07) усвојување на Јапонски пневматски dyadic турбина мотор структура технологија. Неговите предности се следниве : мала јачина на звук, добра допир чувство, ниски вибрации и бучава, со голема брзина, голем пламеник. Тоа може да користат различни прстиња за да го направите мелење како што се индустријата за нафта камен, керамички влакна масло камен, датотека, бамбус парче, дрвена фигура.
Специјалитети
1. точни уред на турбина структура на моторот на пневматски со висок вртежен момент на сила може да се постигне исклучително убаво работна ефикасност.
2.Организира high-tech. повеќе алатки
3.Малку топлина, висока ефикасност диск
2.Организира high-tech. повеќе алатки
3.Малку топлина, висока ефикасност диск
4. Контролира ротација го оценувате според air-condition
5.Се разликува мелење предмет според бои
6.Дизајнот на работата ергономија принцип рака е поудобно.
Dissection на предметот :
1.collet 2.школка
3.L-03crust 4.L-07crust
5.L-12crust 6.S-03crust
7.S-07crust 8.S-12crust
9.C-прстен 10.внатрешниот алуминиум школка
11.L-03bearing 12.S-03bearing
13.L-07,12 имајќи 14.S-07,12 имајќи
15. 16 , 15-А mian јарболот рачка
15-Б главниот јарболот парче
15-C главниот јарболот парче
17.03 турбо 18.07 turbo
19.12 турбо 20.03 цевка nib
21.07,12 цевка nib 22.O-ring
23.03 трага капа 24.07 трага капа
25.12 трага капа 26.доза окно
27.O-имајќи 28.O-имајќи
29.завртка капа 30.префрлете
31.snap прстен 32.лепак цевка
33.во текот црево 34.под-вратоврска-во
35.хексагонални клуч 36.O-ring
37.O-ring
пакет на алатки
материјал -конзумирање на алатки

Други карактеристики

Бренд Име:
YUETAI
Просечната Потрошувачка На Воздух:
0.63 MPa
Не-Оптоварување Брзина:
52,000 ВРТЕЖИ во минута
Тип:
Други
Број На Модел На:
TLL-03
Големина:
200*30
Cloke:
Црна
DIY Материјали:
Металугрија

Најдобри понуди