5m 5050 300 SMD IP65 Водоотпорен LED лента,12V флексибилни 60led/m LED лента, бела/топло бела/сино/зелено/red/жолта/RGB

5m 5050 300 SMD IP65 Водоотпорен LED лента,12V флексибилни 60led/m LED лента, бела/топло бела/сино/зелено/red/жолта/RGB

DEN 396.00
 

Тековен
Количина на стоки


5m 5050 300 SMD IP65 Водоотпорен LED лента,12 V флексибилни 60led/m LED лента, бела/топло бела/сино/зелено/red/жолта/RGB
Карактеристики :
Superbright 5050 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност.
Ако ви требаат повеќе за овој вид предмети ,ве молиме контактирајте со нас,ви Благодарам многу!
.
Cuttable секоја 3 Led диоди заедно сечење на знаци, според pratical барање.
Долг животен век 50,000+ часа
Флексибилна лента за curving околу наведнува
Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем
Ултра-светли но работи на ниски температури
Самолепливи назад со 3 M двојно страна селотејп
Сертификација : CE & Ro HS
Ниска потрошувачка на енергија
Примена :
Широко се користи за домашна декорација употреба, хотели, клубови, трговски центри
Архитектонски декоративни осветлување, бутик атмосфера осветлување
Широко се применува во Backlighting, сокриени осветлување, channel писмо осветлување
Итни & security осветлување, реклама знак осветлување
Декоративни светилки за празник, настан, покажуваат изложба
Применливи за автомобил и велосипед декорација, граница или контурата осветлување
Спецификации :
LED Type : 5050 PLCC-2 SMT SMD LED (IP65 Епоксидна Смола Водоотпорен)
LED Количина : 300 led диоди/5 Метри или 60 led диоди/Метар
Боја : Бела/Црвена/Зелена/Блу/Жолта
Температура на бојата : 3000-3300 K
Работни Влезен Напон : DC12 V
Работат на струјата : ≤5 A /5 Метри
Потрошувачка на енергија : ≤50 W /5 Метри
Заштита Ранг : IP65(Епоксидна Смола Покривање)
PCB Боја : Бела
Е Dimmable : Yes(dimmer е потребно)
Е Trimmable : Yes(cuttable на секои три Led диоди)
Возење Режим : Contant Напон
Зрак Агол : 120°
Агол на гледање : прилагодлив со монтажа позиција
Работа Tempreture : -20° до 50°
Големина : L500cm (5 M) x W1.25cm
Пакет : 5 Метри / Ролна
Пакет тежина : 195g
Пакет/МНОГУ Вклучуваат :
1 x 5 M SMD 5050 300 Leds Бело/Црвено/Зелена/Блу/Жолта Боја IP65 Водоотпорен LED Лента Светлина
Answer : ___________________________ Note : Оваа ставка ќе биде предаден во рок од 2 дена од датумот на плаќање проверка од страна на регистрирани Кина Пост воздухопловната со бесплатно следење на број, па можете да се внимава на вашиот цел по delievery.
Континуирана должина, се одликува со 5 метар во ролна, секој ролна е продажба на единицата.

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Сино, Променливи, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
teopek
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE
Напон:
12V
Повод:
Плоштад
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Префрлете
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.36 W/m
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
5050 водоотпорен
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)

Најдобри понуди