55мм IR63 Филтер 630nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер ir филтер за полагање

55мм IR63 Филтер 630nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер ir филтер за полагање

DEN 1048.00
DEN 1103.52
 

Тековен
Количина на стоки


1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба. Исто така, постојат филтри кои се користат во цврста состојба (CCD) или CMOS) видео камери за да се овозможи IR поради високата чувствителност на многу сензори камера за да во близина на инфрацрвена светлина.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани.
* Ние нудиме кавга слободен трансакцијата.
* Сите предмети детали слики се направени од страна на Професионални Фото-Студио.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.
* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти.Фотографски специјални ефекти. Ќе конкурираат/купи, ќе плаќаат, ние брод, ќе ја примите.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.
* Сите наши одредена вредност предмети се осигурени пред брод надвор.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас.
Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1. Сите се среќни.
Филтри' споредба
Трговија на големо и масовно купување Политика :
Ако сте во потрага за масовно купување,ние може да обезбеди wholesales цена за вас.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта.
* Ние брод секојдневни,на сите оглас објект се turely instock и се подготвени да брод.5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm.
Причини за да Купат Од Нас :
* Прецизен опис, НИКОГАШ не се пофали на сопствениот производ. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи.
Во она што погоден извор на светлина треба да го употребите инфрацрвениот филтри?
590nm, 600nm и 630nm за Инфрацрвено промена на машина.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
55мм 630nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir филтер

Најдобри понуди