82mm IR63 Филтер 630nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер ir филтер за полагање

82mm IR63 Филтер 630nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер ir филтер за полагање

DEN 1504.00
DEN 1583.52
 

Тековен
Количина на стоки

Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини. Исто така, постојат филтри кои се користат во цврста состојба (CCD) или CMOS) видео камери за да се овозможи IR поради високата чувствителност на многу сензори камера за да во близина на инфрацрвена светлина.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани.
* Ние богатство секој клиент целиот свет!.
* Сите наши одредена вредност предмети се осигурени пред брод надвор.
* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време.
Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1.
Објектот специфики :
Состојба :
Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа
Бренд : ROCOLAX
Филтер Ефекти : Инфрацрвен
Леќа Материјал : Германиум Оптичко Стакло
Прстен Материјал : Аеро Magnalium
Филтер Обложени : N/A
Филтер Diametre : 82mm
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас.Фотографски специјални ефекти.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта.
* Ние нудиме кавга слободен трансакцијата. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
82mm 630nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir

Најдобри понуди