Бесплатен превозот Fuser филм ракави A (5pces/многу) трговија на Големо P1505 M1522 M1120 LBP3250 RM1-4209-Филм RG5-1522-Филм

Бесплатен превозот Fuser филм ракави A (5pces/многу) трговија на Големо P1505 M1522 M1120 LBP3250 RM1-4209-Филм

DEN 1526.40
 

Тековен
Количина на стоки


Ние, исто така, прифати Т/T, Western Union, Moneygram. П : јас сум препродавач,јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена?
А : Здраво,ви благодариме за вашето барање, ако би сакал да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение.
Пребарување делови Експрес :
Кина е една од најпознатите зрел пазар во зборот, тоа може да ги исполни повеќето од вас треба, ние може да се погледне за оригинални делови и компатибилен делови за вас, исто така може да се произведе и развивање на компатибилни дела. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
F lexibility Подобар квалитет fuser филм ракав треба да имаат добра флексибилност (вкочанетост и абење отпор).
Оригиналниот нова точка ние гарантираме за квалитетот и може да работат добро на машина.
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.
Како да се суди за квалитетот на fuser филм ракав
H јадат спроводливост-флексибилност-изолација
H јадат спроводливост : лош топлина спроводливост ќе предизвика тонер за одредување не фирма, на омекнување тонер прашок ќе остане на
на fuser филм ракав или притисок ролери, ќе штета на fuser делови. П : Колку чини да брод на мојата земја?
A : Ние можеме да брод на стоките од DHL, UPS-от, ТНТ, Fedex експрес, доколку на голема количина ние исто така имаме свој товар на бродот на стоки ширум светот со поевтини испорака цена, ве молиме истрага на детали. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Други Политики :
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука .
Изолација : подобар квалитет изолација филмот ќе трансфер на тонер за печатење медиуми без дисторзија.
Чистење-замена на
Р среќен делови-додадете или промените маснотии
C потпрена : Чистење на греење на елемент и fuser
Замена : Боја маст за греење на елемент, позицијата на филмот во грејач, и на крајот на
филмот со земјата прстенот треба да биде во добар контакт со проводен гума менувач на притисок ролери
или проводници за четка по инсталацијата.

Други карактеристики

Тип:
Fuser Филм Ракави
Бренд Име:
споделување на печатач&копир
Број На Модел На:
P1505 M1522 M1120 P1606 M1536 M1566 LBP3250
начин на испорака:
Бесплатен превозот HK пост
квалитет:
Одделение А (направени во кина)
QT'Y:
5pces
време на испорака:
2-5days
Модел:
P1505 M1522 M1120 P1606 M1536 M1566 LBP3250
ОЕМ:
RM1-4209-Филм RG5-1522-Филм
is_customized:
Yes
Користат За:
за hp

Најдобри понуди