2017 DHL Слободни op com опел v1.70 opcom со PIC18F458 Чип дијагностички интерфејс може да OBD2 Op-com/Оп Com/ Opcom/ за опел алатка за скенирање

2017 DHL Слободни op com опел v1.70 opcom со PIC18F458 Чип дијагностички интерфејс може да OBD2 Op-com/Оп Com/

DEN 7680.00
 

Тековен
Количина на стоки

PIN6-PIN14
PIN3-PIN11
PIN1
HSCAN - Dual-жица, со Голема Брзина МОЖЕ да-АВТОБУС, 500 kbps
MSCAN - Dual-жица, Средна Брзина МОЖЕ-АВТОБУС, 95 kbps
SWCAN - Single-жица, Ниска Брзина МОЖЕ-АВТОБУС, 33.Програмата ви овозможува да се прочита и јасно кодовите, покажува дека живеат податоци, ви овозможува да се изврши излез тест.70 Може да OBD2 "Опел" Опис :
OP-COM - PC базирани "Опел" дијагностички
ВЕРЗИЈА : V1.Кодовите ќе бидат прикажани со сите достапни информации :
Целосната вина код текст опис на 1) Целосни информации за статусот на (Моментов, Не се присутни, Повремени)
2) Можете да печатите, зачувате, или копирате кодовите на грешка на било која друга апликација. USB Кабел
3. Функција : 1.Од "Опел" користи многу pin во OBD конектор, дијагностички интерфејс, работи како мултиплексер, и се одбира соодветната pin за комуникација. Верзија на софтвер : V1.
Добредојдовте на нашата продавница !
Opcom obd2 дијагностички интерфејс OPCOM дијагностички алатка за автомобили "опел" ги опфаќа речиси сите автомобили "опел", дури и нови автомобили со ДА-АВТОБУС врз основа дијагностички, како што се Vectra-C, Astra-H, Zafira-Б. ОП COM Интерфејс
2.Таа ги опфаќа речиси сите автомобили "опел", дури и нови автомобили со ДА-АВТОБУС врз основа дијагностички, како што се Vectra-C, Astra-H, Zafira-Б.Програмата поддржува многу контролните единици, како и Моторот, Автоматски Менувач, ABS, Airbag, Мотор за Ладење модул, Инструмент Табла, Електронската Контрола на Климата, Телото Единица за Контрола, само за да именува неколку примери. На пример, постар систем, како Омега-B X 25 DT Мотор (ISO-9141-2) може да биде многу бавна, за време на комуникацијата, се додека понова Multec, или Бош единици се побрзо (со користење на KWP-2000), и најновиот МОЖЕ да се базира на контрола единици се многу брзо!
Можете исто така да се кандидира излез тестови на многу контролори. Sample rate е најмногу зависи од протокол за комуникација.70
OP-COM е на PC базирани дијагностички програма. opcom ви овозможува да го прочитате и јасно кодовите, поддршка на многу контрола единици.3 kbps
Пакет листа : 1.
4) програмата е способен за прикажување на 8 мерење на блок параметар истовремено.
PIN3, PIN7, PIN8, PIN12 = Сериски Линк (ISO9141, KW81, KW82, KWP2000)
5.

Други карактеристики

Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Јазик:
Англиски
Ажурирање На Софтвер:
No
Бренд Име:
леле cdp
Хардвер Верзија:
no
Верзија На Софтвер:
в1.70
Специјални Функции:
дијагностичка алатка

Најдобри понуди