ТУРБО TD04HL-15T 49189-01800 49189 01800 1830 година 9172180 55559825 Турбо За SAAB АЕРО Viggen 9-3 9.3 9-5 9.5 B235R B253R B235L 2.3 L

ТУРБО TD04HL-15T 49189-01800 49189 01800 1830 година 9172180 55559825 Турбо За SAAB АЕРО Viggen 9-3 9.3 9-5

DEN 12208.00
DEN 13415.52
 

Тековен
Количина на стоки

3 Турбо 1999-2001 230 HP 165 KW 2290cc Салон
За SAAB 9-5 Имот (YS3 E) 2.3 L B235 R 1999-2002
За SAAB SAAB 9-5 2.3 Турбо 1998-2002 224 HP 165 KW 2290cc Hatchback
За SAAB 9-5 (YS3 E) 2. Кога пакетот е доставен, купувачите треба да проверите пакети внимателно.3 Турбо 1999-2001 230 HP 165 KW 2290cc Салон
За SAAB 9-5 Салон (YS3 E) 2. Нашата деловна линија може да се зафатени од време на време, ако не е не земам или да одговорите, ни e-mail и вашиот е-маил ќе бидат одговорени во рамките на следните 24 часа. Тркала 49189-43500/49189-00015 Задната плоча 49135-15405 Топлина shield Број 49183-19300 Поправка Комплет 49189-84000 Турбина Домување 49189-16401 Турбина Домување AR 6 Actuator 49189-18650/49189-18651 Заптивка (турбина влезот) 210224 Заптивка (масло штекер) 210243 Апликации За SAAB 9-3 (YS3 D) 2.Плаќања мора да бидат примени во рок од 30 дена од денот на купувањето.3 Т АЕРО B235 R 2000-2005
За SAAB 9-5 230 BHP B235 L 2004-2006
За SAAB 9-3 (YS3 D) 2.3 Турбо 1999-2001 169 KW 230 HP Салон За SAAB 9-5 Салон (YS3 E) 2.0 Турбо 1999-02 205 HP Hatchback За SAAB 9-3 Cabriolet (YS3 D) 2.3 Т 1999-2001 230 HP Имот За SAAB 9-3 (YS3 D) 2. Овие трошоци се на купувачот одговорност.3 Турбо 2001 250 HP 184 KW 2290cc Салон
За SAAB 9-5 Салон (YS3 E) 2.
Грижа За Корисниците
•Како клиент на нашите турбополнач, да се грижи за вас е нашиот број 1 Приоритет, ако има било какви прашања со нашите нарачки, ве молиме да ги споделите со нас, така што ние може да помогне за решавање на секоја ситуација.
•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена.
•Сите објекти ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса на живеење, бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : (Купувачи И Продавачи, за прашања И Одговори)
-П : Како ви се случува да брод од мојата цел?
A : Обично, Ние организираме на пратката од страна на EMS,DHL,Fedex и Воздухот Пост.
•Ние да преземат дополнителни чекори и да се грижи да бидете сигурни дека вашиот пакет пристигнува неоштетени и како рекламира, сепак, грешки не се случи, и комуникација е клучна во овие случаи.бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
Сите пакети се двојно проверени и добро спакувани страна на нашите испраќање на катедрата за да бидете сигурни дека тие се безбедни за испорака.3 L 1999-2005
Моторот :
B205 R B235 R B235 L B253 R 210 HP 230 HP 225 HP 250 HP 2.

Други карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Модел Година:
1990-
Име На Модел:
TD04HL 49189-01800 9172180 За SAAB АЕРО Viggen 9.3 9-3 9-5 2.3 L B235R
Објектот Висина:
26inch
Автомобил Производител:
Saab
Frequence Опсег:
.
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Материјал Тип:
Комп Тркала C355;Турбина Тркала K418;Float Имајќи CW713R;Окно 42CrMo
Објектот Тежина:
6.5kg
Објектот Ширина:
25inch
Објектот Должина:
25inch
Поставување на Возило:
ПРЕД
Бренд Име:
LEKEBOPOWER
Турбо Модел :
TD04HL-15T-6 TD04HL 15T 6 Турбо Турбополнач
Дел Број:
49189-01800 49189-01830 49189 01800 49189 01830
ОЕМ број:
9172180 55559825 TD04HL 15T
Апликацијата Автомобили:
За SAAB АЕРО Viggen 9-3 9-5 9.5 9.3 2.3 L 1999-2005
моторот:
B205R B235R B235L B253R 210HP 230HP 225HP 250HP 2.3 L
Кул:
вода за ладење и масло за подмачкување Турбо Турбополнач

Најдобри понуди