TF15-S2-Б NPT/BSP 1/2 Моторни Управува со Рачен Вентил Замени DN15 Нерѓосувачки Челик AC/DC9-24V 3 Жици CE 1.0 Mpa

TF15-S2-Б NPT/BSP 1/2 Моторни Управува со Рачен Вентил Замени DN15 Нерѓосувачки Челик AC/DC9-24V 3 Жици CE

DEN 1480.00
DEN 1644.48
 

Тековен
Количина на стоки


Добредојдовте на Нашата Продавница!
******************************************************************************************
1, Фабрика директно на продажба. Ние треба 3-5 дена за производство.
2, Одговор на купувачот прашања во рок од 8-24 часа.
3, 100% Кинески бренд нови и 2 година гаранција за квалитет.
****************************************************************************************** Опис : Производ големина : BSP/NPT 1/2", DN15 Вентил Тело Материјал : не ' Рѓосувачки Челик 304 Работен Напон : DC9-24 V Отвори/затвори Време : 5 Дик Жици за Контрола Методи : CR3 03 Жици Максимален Работен Притисок : 1.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : ≤80 MA (500 m A прикажани на лебл значи минимум струја од надворешна сила) Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. Вртежен момент на Сила : 2 Н. М Кабел Должина : 0.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 0 °~100° Прирачник Замени : Да Индикатор : Да Заштита Класа : IP67 *************************************************************************************** ** * *************************************************************************************** ** *
*************************************************************************************** ** *
Апликации :
HVAC
Фан серпентина
Централна Воздух за условен Систем
Вода Heter
solor греење на Вода
За третман на вода
вода автоматска контрола на Опрема
Замена на електромагнетниот вентил,особено кога електромагнетниот не можат да работат сигурно
*************************************************************************************** ** *
Производ Фотографии :

Други карактеристики

Спецификација:
NPT, BSP
Напон:
ACDC9V-24V
Жици За Контрола На:
CR303
Притисок:
Среден Притисок
Бренд Име:
Tsai Фан
Порт Големина:
1/2
Медиуми:
Вода
Структура:
Топката
Температура на Медиумите:
Нормална Температура
Actuator Режим:
Со Manual (Рачно) И Настава
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
TF15-S2-Б
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
моќност:
DC/AC9-35V
Проводници:
3 Жици
Вклучување/Исклучување На Време:
5sec
Напон:
AC/DC9-24V
Вентил големина:
DN15
Вртежен момент:
2Nm

Најдобри понуди