7005C/P5 Вретено Аголна Контакт Топката Лежишта ABEC-5 7005 7005C 7005AC 25x47x12 СУПЕР ПРЕЦИЗНОСТ ИМАЈЌИ

7005C/P5 Вретено Аголна Контакт Топката Лежишта ABEC-5 7005 7005C 7005AC 25x47x12 СУПЕР ПРЕЦИЗНОСТ ИМАЈЌИ

DEN 2880.00
 

Тековен
Количина на стоки

Следнава табела ги сумира Валцер производ придонеси : ISO Серија Валцер Ознака ИСО 18 718 Серија Аголна Контакт Лежишта ISO 19 719 Серија Аголна Контакт Лежишта ISO 19 (high speed) H719 Серија Аголна Контакт Лежишта ISO 10 70 Серија Аголна Контакт Лежишта ISO 10 (high speed) H70 Серија Аголна Контакт Лежишта ISO 10 (високо оптоварување) B70 Серија Аголна Контакт Лежишта ISO 02 72 Серија Аголна Контакт Лежишта
ВАЛЦЕР е високиот квалитет на кина имајќи добавувачи Ние сме отворени за сите искрени купувачи, за понатамошни информации, добредојдени да се направи истрага, ви благодариме. ЗАБЕЛЕШКИ : На слика во оваа листа е образец само и само покажува што е тоа што овој тип на топката имајќи изгледа, самата големина и боја може да се разликуваат од тие на сликата. Особено, најчестите серија имиња се : ISO 18 Серија - највисоката брзина, најниска оптоварување лежишта ISO 19 Серија - вториот највисок брзина, со најнизок оптоварување лежишта ISO 10 Серија - највисоката оптоварување, втора најниска брзина лежишта ISO 02 Серија - највисоката оптоварување, најниска брзина лежишта ISO Еквиваленти На Валцер Серија Ознаки
Многу пати, производителите и понатаму се одделени ISO димензионални класи со додавање на поголема брзина варијанта со исти димензии. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Со ефикасни бизнис работењето, а повеќе од милиони имајќи во нашиот магацин, Валцер Лежишта Кина Corporation служеше во индустријата со доставување на сите видови на Топката Лежишта.0 k N
маснотии :
32000 r/мин
масло-воздух
48000 r/мин
ID (внатрешен дијаметар)/Понесе :
25 mm
OD (надворешен дијаметар) :
47 mm
Ширина/Висина/дебелина :
12 mm
Количина :
5 имајќи
Аголна Контакт Топката Имајќи Серија
Многу аголна контакт имајќи производители имаат три или повеќе димензионална низа да се приспособат на повисоки брзини или поголема носивост од "стандард". Добро одржувани Abec5 имајќи ќе outlast на Abec7 имајќи дека не се одржува.

Други карактеристики

Бренд Име:
MOCHU
Материјал:
Челик
Должина:
--
Капацитет На Моторот:
--
Број На Модел На:
7005C/P5
Премази:
Имајќи
Структура:
Аголна Контакт Лежишта

Најдобри понуди