2017 ELM327 Bluetooth V2.1 BT Работи На Android вртежен момент Elm327 Интерфејс За Мулти-Бренд OBD2 / OBDII Авто Автомобил Дијагностички Скенер

2017 ELM327 Bluetooth V2.1 BT Работи На Android вртежен момент Elm327 Интерфејс За Мулти-Бренд OBD2 / OBDII

DEN 326.40
 

Тековен
Количина на стоки


OBDII дијагностички алатка bluetooth ELM 327
На Elm327-Bluetooth адаптер ви дава можност да се "шпион" на вашиот автомобил безжично. Претворете го вашиот PC, PDA,
Мобилен да дијагностичка алатка и надгледување на сите критични информации на автомобил?s ЕКИ.
На Elm327-Bluetooth е полнач кој се поврзува со автомобил?s мрежа, а потоа да создава виртуелна кабел помеѓу
адаптер и за КОМПЈУТЕР кој што е поврзан. Со помош на разни open source апликација за Elm327 вас
може да имаат дигитален мерач или напредни дијагностички систем и моќен изведба на мерење на патарина во вашиот екран.
Карактеристики :
Bluetooth ELM327 е ново развиен безжична скенирање алатка. Тоа ги поддржува сите OBD-II протоколи
-Работи со сите OBD-II во согласност возила
-Безжични (Bluetooth)
-Софтвер вклучени за Дланка, PDA
-Софтвер вклучени за Windows PC
-Го поддржува ISO 9141, KWP2000
-Го поддржува SAE J1850
-Го поддржува МОЖЕ да автобус
Bluetooth ELM 327 Функции :
- Прочитајте дијагностички проблеми кодови,и генерички и производителот-специфични, и прикажување на нивните значење (над 3000 генерички код дефиниции во базата на податоци).
- Јасно проблеми кодови и исклучување на МИЛИ ("Check Engine" светлина)
Прикажете тековната сензор податоци, вклучувајќи :
- ВРТЕЖИ на моторот
- Пресметува Оптоварување Вредност
- Coolant Температура
- Гориво Систем Статус
- Брзината На Возилото
- Краток Рок Гориво Трим
- Долгорочно Гориво Трим
- Доза Цела Притисок
- Мерењето Однапред
- Внесувањето Воздух Температура
- Проток На Воздух Го Оценувате
- Апсолутно Гас Позиција
- Кислород сензор напони/поврзан краток рок гориво скратува
- Гориво Систем статус
- Гориво Притисок
- И многу други
Претстојните Карактеристики :
- Податоци graphing и најавување
- Замрзнување Рамка податоци
- Континуирано, а Не на Постојан Кислород Сензор резултатите од тестот
Пакетот вклучува :
Еден CD софтвер
Еден Bluetooth ELM327

Други карактеристики

Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Јазик:
Англиски
Бренд Име:
В. Џ. TCS CDP
Хардвер Верзија:
1.5
Ажурирање На Софтвер:
No
Верзија На Софтвер:
2.1
Специјални Функции:
Bluetooth

Најдобри понуди