Професионални Lambency Флеш Diffuser Светлина Со капа за canon 550EX/580EX/580EX II 430EX HVL-F32X

Професионални Lambency Флеш Diffuser Светлина Со капа за canon 550EX/580EX/580EX II 430EX HVL-F32X

DEN 503.00
DEN 546.24
 

Тековен
Количина на стоки


Вовед :
Флеш Diffuser е лесен за употреба и ќе ви донесе совршена слика. Тие може да се користи во ситуација каде што не постои рефлексивни светлина од таванот.
Флеш Diffuser помага да се намали заеднички флеш проблем како : во Текот на Изложување/Отсјај/Остри Сенки/Red-Eye
Погоден За :
P1 : Nik&n SB600/SB800/SB800 DX/SB28/SB28 DX/SB50 DX
Sunpak 4400 AF/Auto383/Auto411/2800/550 D/560 D/273
Minonlta 3600 HSD
P2 : Може да&n 420ex/430ex/540ez/550ex
Sunpak 5000 AF/PZ5000/DF200
P3 : Може да&n 380 EX/420 EZ
Nik&n SB24/SB25/SB26
&lympus FL40/FL50/G40
Sunpak 2000-DZ/256 D/355 AF/3500
Metz 36 AF/40 MZ-2/44 MZ-2
S&ny HVL-F56 AM
Сигма ef500
P4 : Може да&n 550ex/580ex/430ez
S&ny HVL-F32 X
Sunpak 730 Afpk
Пакет Се Вклучени :
1 X Белата капа
1 X Жолта капа
1 X Lambency Флеш Diffuser P4

Други карактеристики

Модел:
P4
Компатибилен Бренд:
CANON
Бренд Име:
хари добро

Најдобри понуди