1 Канал Начин RF Мали Далечински Управувач Switch Реле за Излез 12V сијалица

1 Канал Начин RF Мали Далечински Управувач Switch Реле за Излез 12V сијалица

DEN 720.00
 

Тековен
Количина на стоки


Карактеристики
100% Сосема нов
Се користи за далечински контрола на светлина.
Еден начин реле излез.
Може да биде програмиран слободно во три начини : inching, меѓусебна заклучување и авто-заклучување(стандардно : Авто-заклучување).
Далечински управувач растојание е 100-200 метри. Тоа можат да го контролираат високо-volt.(Илјада напон) апарат и опрема.
Усвојување на безжични кодирање технологија,без насока, не-interferential.
Спецификации :
Работен Напон : DC 12 V
Примање на Фреквенција : 315mhz
Примање на Чувствителност : -95db
Работа на Владата : на самото Место се движи,заемна-заклучување,авто-заклучување,Лесно да се промени
Max. Вчитај : 10 A
Излезна Струја : ≤7m A
Кодирање Видови На : Фиксен
Кодирање на Владата : Заварување факелот
Случај димензии : 50 x 35 x 22mm.
Пакувањето вклучува
Безжичен Далечински Управувач Switch x 1
Далечински Контролер x 1
Начин на употреба чекори :
1, учење remote controller (се поклопува со далечинско управување), да ги преземе црвени линии за домаќин на 12 v позитивни electrode, црна поврзете на 12 v катоден, заврши по притиснете го копчето за учење, 2 секунди подоцна, индикатор за светло (во кутија) светла, отворен за учење на копче, притиснете на далечинскиот управувач за да дознаете Рен Yijian, тогаш учење ќе трепка три пати, рече успехот на учењето. Со повеќе далечински управувач работење, истиот до 16 контролорот. Држење царинење код учење : учење копчето, по 2 секунди, учење индикатор светилка светла, не нека оди до индикатор светлото за да се запознаат со светли надвор, вели ресетирате успешна, по ресетирање, пред појавување на далечинскиот управувач не е повеќе работа.
2, да ги преземе жолта линија и црна линија во земјата за контрола на светла или други електрични апарати на позитивни и негативни во однос на ОК.
3, заврши, а потоа притиснете на далечинскиот управувач на тоа вклучен, притиснете Б на disconnect.
Многу едноставна, сите почнаа да се обиде да се знае, не знам може да се

Други карактеристики

Име На Модел:
260
Година:
2013
Објектот Тежина:
20g
Објектот Должина:
5.2cm
Бренд Име:
AP
Објектот Висина:
2.3inch
Објектот Дијаметар:
3cm
Тип На Објект:
Прекинувачи
Објектот Ширина:
3.7inch

Најдобри понуди