62mm IR68 Филтер 680nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

62mm IR68 Филтер 680nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

DEN 1094.00
DEN 1151.52
 

Тековен
Количина на стоки


950nm за надворешна и силна светлина,како летно време.Јасни и остри.
Причини за да Купат Од Нас :
* Прецизен опис, НИКОГАШ не се пофали на сопствениот производ.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен.
* Ние нудиме кавга слободен трансакцијата. Ќе конкурираат/купи, ќе плаќаат, ние брод, ќе ја примите.5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.
Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење.5 mm,34mm,37mm,39mm,38. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи.
* Ние богатство секој клиент целиот свет!.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба.
* Сите предмети детали слики се направени од страна на Професионални Фото-Студио.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти.
850nm за внатрешна и слаб дожд отворено светло.
Филтри' споредба
Трговија на големо и масовно купување Политика :
Ако сте во потрага за масовно купување,ние може да обезбеди wholesales цена за вас.
* Сите наши одредена вредност предмети се осигурени пред брод надвор.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
62mm 680nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir

Најдобри понуди