3 Боја Pop-Up Флеш Diffuser Покрие со заградата за Полнење за Canon 580EX 430EX 380EX за Nikon SB600 SB900 SB800

3 Боја Pop-Up Флеш Diffuser Покрие со заградата за Полнење за Canon 580EX 430EX 380EX за Nikon SB600 SB900

DEN 234.72
 

Тековен
Количина на стоки


Бренд Нови 3 Боја Pop-Up Флеш Diffuser Капакот за Полнење за Canon Nikon Pentax Panasonic dslr фото
Флеш мека маска улога :
Инсталиран на флеш главата мека маска може да се разбегуваат светлина, создавајќи речиси и да нема сенка исклучително мека светлина . Оригинални флеш директни отсјај во меки природни дифузен светлина преку проѕирни diffuser, на самото место не го прават луѓето како испакнати делови на лицето , луѓето сакаат повеќе нежно и природно .
Мека
Блицот на директна светлина преку проѕирна пластика висока температура , пак зборови мека дифузна светлина , со цел да се елиминира високо место и сенка портрет фотографија пука мирен природни .
Предности на овој производ
1, безбоен / обоени проѕирен полиетиленски материјал , висока transmittance Bohou на умерен .
2, температура на бојата квази - природна репродукција на боите .
3, флексибилност, отпорност на триење , затегнувачка compressive отпор, студ , топлина.
Едноставно пакување, заштеда на трошоците за пакување, за потрошувачите да се спаси секој денар !

Други карактеристики

Компатибилен Бренд:
CANON
Бренд Име:
хари добро

Најдобри понуди