Супер-Тенок LED Lightbox,Алуминиум Една Страна Доведе Постер покажи Ѕид Одбор

Супер-Тенок LED Lightbox,Алуминиум Една Страна Доведе Постер покажи Ѕид Одбор

DEN 23040.00
 

Тековен
Количина на стоки

Супер-Тенок LED Lightbox,Алуминиум Една Страна Доведе Постер покажи Ѕид Одбор :
I. Детали :
1.Snap отворена рамка,акрилик панел светлина,дури и светлина дистрибуција
2.Дебелина : 28mm,многу рамка боја е aviable
3.Led инсталација,висока осветленост,ниско ниво на одржување.
4.Led светлината кутии се за ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА.
II : Спецификации :
*12 volts DC напојување
*Led Светилка illuminance : Повеќе од 3.000 MCD
*Супер бела Лер (12v DC Адаптер)
*Led Светилка живот - 80,000 часот.
III.
1.Заштеда на трошоци : заштедете повеќе од 90% во потрошувачката на енергија во споредба со конвенционалните флуоресцентни светилки
2. Слим & Стилски : Тенок & компактен дизајн кои се движат од како тенок како .18mm дебелина - се приспособат за простор ограничувања
3. Како User-Friendly : Лесна инсталација, Погодност,Лесно во сликата се менува и Преносни.
4.Safe
IV. Меѓународни враќа : се Врати превозот и начини е на трошок на купувачот и одговорност.Објектот мора да се врати безбедно спакувани во оригинално пакување.Ве молиме да не информирате пред да се врати каков било објект.
IIV.Гаранција : 12 месеци од денот на приемот на вашиот предмет.Гаранција покрива само електрични компоненти што се led осветлување и адаптер и не може да ги покрие сите делови кои се предмет да носат и солза од нормална употреба.

Други карактеристики

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
CE,FCC,RoHS,УЛ
Напон:
12V
Должина:
can be customed
Карактеристики:
висока осветленост
Висина:
може да се customed
Ширина:
40MM
Број На Модел На:
CQ-059
Големината На Рамката:
400mmx600mm
Осветлување област големина:
360mmx560mm
рамка боја:
Сребрена или Црна е во ред
Извор На Светлина:
Бела led светла
Адаптер стандард:
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА АУ САД ЕУ
Материјал:
алуминиумска рамка
Стил:
Монтажа На Ѕид
Is_customized:
Yes

Најдобри понуди