Метал 55мм на камерата Леќи на Камерата Адаптер Прстен за P Серија од Тебе Плоштадот Филтер Држачот за Монтирање

Метал 55мм на камерата Леќи на Камерата Адаптер Прстен за P Серија од Тебе Плоштадот Филтер Држачот за Монтирање

DEN 96.00
 

Тековен
Количина на стоки

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 15-60 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВА
ОПИС / СЛИКИ * Место на Потекло : Guangdong Кина (Копно) * Машки навој : 55мм * Материјал : Метал * Боја : Црна Како да го изберете вашиот адаптерот не смее да ѕвони ? > Check дијаметар на вашиот објектив (филтер големина), што се појавува или на предниот дел на објективот или во својата упатството. > Извештај на табелата подолу адаптер прстен на табелата и одберете прстен одговара на дијаметар на вашиот објектив. Прстенот може да биде достапна во различни дијаметар (49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm) . Ако вашиот објектив дијаметар е 58mm, а потоа одберете 58mm Адаптер Прстен Погоден За : Сите 55мм филтер дијаметар на леќата. Пакетот Вклучува : 1 (парче) x 55мм адаптер прстен
Ако ви треба други дијаметар , ве молиме кликнете на различен дијаметар. , , , , , , , ,

Други карактеристики

Компатибилен Бренд:
Кодак,на CANON,Leica,Сигма,Fuji,Samsung,Sony, Minolta,Олимп,Panasonic,Pentax,NIKON
Бренд Име:
EINGCA
Број На Модел На:
55мм

Најдобри понуди