58mm IR65 Филтер 650nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер на 55мм f/1.4 SDM

58mm IR65 Филтер 650nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер на 55мм f/1.4 SDM

DEN 1003.00
DEN 1056.00
 

Тековен
Количина на стоки


* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен.
* Без проблеми враќање/поврат/replace.
* Ние нудиме кавга слободен трансакцијата.
* Ние брод секојдневни,на сите оглас објект се turely instock и се подготвени да брод.
Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1.
Причини за да Купат Од Нас :
* Прецизен опис, НИКОГАШ не се пофали на сопствениот производ.
Филтри' споредба
Трговија на големо и масовно купување Политика :
Ако сте во потрага за масовно купување,ние може да обезбеди wholesales цена за вас. Сите се среќни. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас.Фотографски специјални ефекти.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба.
* Сите наши одредена вредност предмети се осигурени пред брод надвор. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.
* Сите предмети детали слики се направени од страна на Професионални Фото-Студио.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи. Ќе конкурираат/купи, ќе плаќаат, ние брод, ќе ја примите. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
58mm 650nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir филтер

Најдобри понуди