58mm 720nm R72 Инфраред IR Оптички Одделение Стакло Филтер за камерата Леќи на Камерата Додатоци

58mm 720nm R72 Инфраред IR Оптички Одделение Стакло Филтер за камерата Леќи на Камерата Додатоци

DEN 958.00
DEN 1008.00
 

Тековен
Количина на стоки


Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи.
ПОВРАТНИ информации
Ние би можеле да го цениме 5-ѕвезда позитивни повратни информации оценка и ветување иста и во се врати! Треба да се чувствуваат дека вашиот производи не заслужуваат 5 ѕвездички во една или во повеќе категории, ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни (1,2 или 3 ѕвезди) повратни информации. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.
Ве молиме погледнете повеќе детали во горниот дел на превозот обвиненија.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.
ТРГОВИЈА НА ГОЛЕМО ПОЛИТИКА
Ако сте во потрага за масовно купување,ние може да обезбеди wholesales цена за вас. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење.
Други меѓународни пакети ќе бидат испратени од страна на Кина Пост Прва Класа Меѓународниот Пошта. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта.
Сад пакети ќе биде испорачуван e Packet Прва Класа Пошта, и ќе обезбеди бесплатно и trackable превозот за повеќето од НАС налози, освен некои ниска вредност на објектите.
Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија.
Во она што погоден извор на светлина треба да го употребите инфрацрвениот филтри?
590nm, 600nm и 630nm за Инфрацрвено промена на машина.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
ickoy
Број На Модел На:
58mm 720nm
Тип:
Инфраред

Најдобри понуди