40.5 mm IR63 Филтер 630nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер ir филтер за полагање

40.5 mm IR63 Филтер 630nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер ir филтер за полагање

DEN 771.00
DEN 811.20
 

Тековен
Количина на стоки


Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта.Јасни и остри.
* Ние брод секојдневни,на сите оглас објект се turely instock и се подготвени да брод.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.
* Сите наши одредена вредност предмети се осигурени пред брод надвор.
* Ние нудиме кавга слободен трансакцијата. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред.
Објектот специфики :
Состојба :
Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа
Бренд : ROCOLAX
Филтер Ефекти : Инфрацрвен
Леќа Материјал : Германиум Оптичко Стакло
Прстен Материјал : Аеро Magnalium
Филтер Обложени : N/A
Филтер Diametre : 40.
850nm за внатрешна и слаб дожд отворено светло. Сите се среќни.
* Сите предмети детали слики се направени од страна на Професионални Фото-Студио. Исто така, постојат филтри кои се користат во цврста состојба (CCD) или CMOS) видео камери за да се овозможи IR поради високата чувствителност на многу сензори камера за да во близина на инфрацрвена светлина.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија.Фотографски специјални ефекти.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба.
* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите. Ќе конкурираат/купи, ќе плаќаат, ние брод, ќе ја примите.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас.
Причини за да Купат Од Нас :
* Прецизен опис, НИКОГАШ не се пофали на сопствениот производ.5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm.5 mm
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
40.5 mm 630nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir филтер

Најдобри понуди