бесплатни P&P*******8мм Врвен природна бела солена вода Школка Бисер ѓердани 50inchs

бесплатни P&P*******8мм Врвен природна бела солена вода Школка Бисер ѓердани 50inchs

DEN 844.00
DEN 1055.04
 

Тековен
Количина на стоки

Свежа вода бисер создал обновена во мода бисери светот како прифатлива алтернатива на скапи saltwater бисери, како Akoya, Јужна Море Бисер и Бисер.
Избрише вашиот бисери со мека, lint-слободен крпа, веднаш штом ќе ги однесе надвор. Ние имаме "без мака" 14 дена врати/политика за наплата и никогаш не прашува за restocking такса. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ја препратите сите прашања и коментари нас од страна на e Bay, но ве молиме не го скриете вашиот е-мејл адреса. 95% од свежа вода за бисери се одгледува во Кина.
Не користете абразивни средства за чистење или бришење бисери со абразивни крпа.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба. Затоа, за купување од нас значи купување директно од изворот со разумна цена. Малку грижа може да оди на долг пат кон осигурувајќи дека вашите бисери остане безбедно и светла за годините што доаѓаат! Нашиот бисер ѓердани се сите заврзана. За вашиот парцела, ние секогаш се потребни 15-20 минути за да се спакуваат иако ние сме професионални доволно, затоа што ние треба да се удвои потврдете ја вашата адреса и потоа да се пополни во 4 копии на царинските формулари.
Ние добредојдовте на мало, трговија на големо и кориснички налог. Секој објект ние нудиме е поддржан од 100% гаранција за квалитет.
Објектот е бесплатен превозот со авион mail од Кина поштата.
Плаќањето мора да биде во рок од 7 дена по освојувањето на понудата, ако сакате да се купи повеќе од еден објект, ве молиме пишете ни. Можете да почека за вашите останати аукции на крајот и плаќаат за сè одеднаш.
Долниот на Превозот и Ракувањето Стапки
Ние може да разменуваат врати ставки за вас ако имате проблем со некој објект.
Restring Вашиот Бисери И Чвор За Безбедност
За да се спречи влакно кршење, тоа е добра идеја да имате на вашиот бисери restrung периодично-можеби еднаш годишно или па ако се носат на нив често.
Бидете сигурни да се земе од вашиот бисер прстени пред да се пријавите рака и телото креми.
Валкани бисери може да се чистат со благ сапун и вода решение (обидете се слонова коска снегулки).

Други карактеристики

Метали Тип:
Сребро.
Број На Модел На:
добро
Приврзоци Тип:
Solitaire
Обликотшема:
Круг
Пол:
Жените
Стил:
Тренди
Материјал:
Школка
Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Моден

Најдобри понуди