72mm IR68 Филтер 680nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

72mm IR68 Филтер 680nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

DEN 1231.00
DEN 1295.52
 

Тековен
Количина на стоки


Објектот специфики :
Состојба :
Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа
Бренд : ROCOLAX
Филтер Ефекти : Инфрацрвен
Леќа Материјал : Германиум Оптичко Стакло
Прстен Материјал : Аеро Magnalium
Филтер Обложени : N/A
Филтер Diametre : 72mm
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.
850nm за внатрешна и слаб дожд отворено светло. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи.
* Ние богатство секој клиент целиот свет!. Ќе конкурираат/купи, ќе плаќаат, ние брод, ќе ја примите.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.
Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред.
* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба.Јасни и остри.
* Ние брод секојдневни,на сите оглас објект се turely instock и се подготвени да брод. Исто така, постојат филтри кои се користат во цврста состојба (CCD) или CMOS) видео камери за да се овозможи IR поради високата чувствителност на многу сензори камера за да во близина на инфрацрвена светлина.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
72mm 680nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir

Најдобри понуди