Souria 1080P Full HD 27 инчен WiFi Android Паметни Водоотпорен бања ТВ Црна/Бела ip66 Стаклен Панел

Souria 1080P Full HD 27 инчен WiFi Android Паметни Водоотпорен бања ТВ Црна/Бела ip66 Стаклен Панел

DEN 35519.52
 

Тековен
Количина на стоки

На ТВ екранот и рамка не може да се види кога ТЕЛЕВИЗОРОТ ќе се исклучи.
Белешки : 1, Телевизори се добро спакувани во krabičkách или дрвени кутии. И превозот време е за 1-20 работни дена. Full HD 1080p, во Водоотпорен ТВ обезбедува висока резолуција на слика.
Спецификации : Интерфејс : ТВ/USB/HDMI/LAN/Audio Out/Интегриран Wi Fi
Андроид Систем : Android 4. Со вода, топлина, dustproof телевизија, ќе бидете во можност да ги гледате вашите омилени програми и филмови, дури и додека вие уживате во запотен топла бања или туш. Можете лесно може да висат на ѕидот во базен, трговски центар, бања, кујна и сите други влажни средини. Како тоа усвојува калено стакло огледало како ТВ панел.
2, Што е огледало на ТВ?
Одговор : Тоа е огледало кога исклучен и телевизија кога е вклучен.
4, Не на ТВ поддршка на дигитална ТЕЛЕВИЗИЈА во нашата земја?
Одговор : На ТВ поддржува ATSC која е дигитални ТВ систем во САД и Канада.
27" Бања Водоотпорен LED TV (Водоотпорен). Интерфејси : ТВ, HDMI, USB, Аудио излез. За да се обезбеди за да се добие ред со помал увоз доход, нормално. (Подобро користете внатрешен) Превозот : Обично ни трае 2-5 работни дена за да брод од ТВ по имаме платени цел.
7, Што курир ќе се користи за достава? И колку долго ќе ги преземе испорака?
Одговор : DHL / Федекс / EMS, околу 2~7 дена за да стигнат до одредиштето. Сите водоотпорен телевизии имаат полни 2 години Гаранција! Карактеристики : Функции : АТВ/ DTV/ Фотографии/ Музика/ Филм/ Internet/ Игра/ Разговор/ e-mail и поголема Заштита. Да претпоставиме дека вие сакате во ЖИВО во вашата бања. На ТВ ќе брод надвор преку DHL/ФЕДЕКС/UPS/EMS/ руските специјални Линија . Исто така, го поддржува ДИГИТАЛНА-Т, која е на дигитални ТВ систем на Австралија, велика БРИТАНИЈА, Германија, Франција, Холандија, Белгија, Шпанија, Ирска, Грција, Италија, Норвешка, Шведска, Швајцарија и Русија итн европските земји.
8, Што е гаранција?
Answer : 2 години' гаранција.
5, Е водоотпорен далечински управувач вклучени ?
Одговор : Да, вклучени.46 KG
Крај : Бело/Црна
Преден Панел Материјал : Стакло се Достапни LCD Големина (Дијагонала) : 15.2(Игри или преземете апликации остварлива)
Моќност : 12 V (Адаптер за 100-240 V на текст е достапен како додаток)
DTV Систем : ДИГИТАЛНА -T / ATSC АТВ
Систем : PAL / SECAM / NTSC
Аудио Систем : BD/ DK/ I/ L/ L'
OSD Мени : 8 Јазици (англиски, француски, шпански, полски, португалски, италијански, германски, холандски)
Дисплеј Тип : LED
Aspect Ratio : 16 : 9
Contrast Ratio : 1000 : 1
Осветленоста(Cd/m2) : 300
Резолуција : 1920x1080
Време на одговор : 8ms
Агол На Гледање (H/V) : 178°/178°
Говорници : 8Ω, 3 W x 2 парчиња
Режим на Моќ : ≤1 W
Потрошувачка на енергија : 60 W
Работна Околина : -30 до 50°C
Работна Влажност : 10%-90%
Вдлабнати Димензии за Во-ѕидот (mm) : 656x432x33
Ѕидот Заградата Димензии(mm) : 200x200
Апликации : Купатило, Кујна, Функција На Мебел, Рекламирање Екранот, Хотелот.

Други карактеристики

Интерфејс Тип:
Composite A/V,LAN,USB,HDMI
Тежина(Со Пакет):
15 кг
Примање Систем:
SECAM,PAL,NTSC
Големина На Екранот:
27 инчи
Размерот:
16
Големина(Со Пакет):
70x60x16cm
Крива ТВ:
No
Големина:
678x448x46 mm
Мрежна Поддршка:
Yes
Стандардните VESA:
200x200
Број На Модел На:
YMT-B27JM
Технологија На Екранот:
LED
Поддржани Формати:
JPEG
SD Картичка Поддршка:
No
Бренд Име:
Souria
Тежина:
8.5 kg
Освежете Го Оценувате:
Ntsc(60Hz)
Резолуција:
HD1080(1920*1080)
USB:
USB2.0x2
3D поддршка:
No
LCD Дисплеј со Големина:
27 инчи
систем:
Андроид 4.2.2 OS
WIFI:
Поддржани
DTV Систем:
ДИГИТАЛНА-T / ATSC
Водоотпорен и Dustproof Одделение:
IP66
Осветленоста:
400cd/м2
Оптимално Гледање На Далечина:
2 - 2.4 m
Употреба:
базен, трговски центар, купатило, кујна
Сооднос На Контрастот:
1000

Најдобри понуди