ЖЕШКА !!! Супер Мини ELM327 Bluetooth V2.1 ELM 327 OBD2 OBDII може да автобус Автомобил Скенирање Алатката работи на Андроид Поддршка на Сите OBD2 Протоколи

ЖЕШКА !!! Супер Мини ELM327 Bluetooth V2.1 ELM 327 OBD2 OBDII може да автобус Автомобил Скенирање Алатката

DEN 278.40
 

Тековен
Количина на стоки

6 2005 година (ISO)
Тојота е корола GLXi G8 1999 (ISO)
Тојота е корола G9 2002 година (ISO)
Тојота Vios 2004 година (ISO)
Пакетот вклучува :
1pc x Напредни obd скенирање алатка интерфејс
1pc x CD возачот
.6 TS 2002 ГОДИНА (ISO)
Субару Impreza WRX 2005 (ISO)
Toyota Camry 2.Јасно проблеми кодови и исклучување на МИЛИ ("Check Engine" светлина)
3.Моторот ВРТЕЖИ во минута
5.Кислород сензор напони/поврзан краток рок гориво скратува
17.Апсолутна Гас Позиција
16.1 Супер Мини ELM327 Bluetooth s upports сите OBD-II протоколи.Гориво Притисок
Vehile листата :
Ве молиме обрнете внимание на оваа алатка може да не се користи за дизел моторот.Времето Однапред
13.Прочитајте дијагностички проблеми кодови, и генерички и производителот-специфични, и прикажување на нивните значење (над 3000 генерички код дефиниции во базата на податоци).0 НА 2004 ГОДИНА (ISO)
Toyota Camry 2.4 M (ISO)
Hyundai Акцент 2004 година (ISO)
Hyundai Getz 1.5 L 2004 ГОДИНА (ISO)
Peugeot 206 2001 –Само може да се покаже ВРТЕЖИ во минута
Peugeot 206 (ISO)
Peugeot 307 (ISO)
Peugeot 407 (ISO)
"Рено" Megane II 2005 (ISO)
"Рено" Kangoo 2006 (ISO)
Субару Impreza 1.Прикажете тековната сензор податоци
4.Брзината На Возилото
9. Тоа е безжичен и работеше само преку bluetooth на com и други Андроид Turque.Пресметува Оптоварување Вредност
6.
ELM327 Vgate Скенирање Напредни OBD2 Bluetooth Скенирање Алатка
Поддршка на сите OBDII протоколи како што следува :
ISO15765-4 (МОЖЕ да);ISO14230-4 (KWP2000);ISO9141-2;J1850 VPW;J1850 PWM
Функции :
1.6 M 2004 ГОДИНА (ISO)
Hyundai Матрица 2004 година (ISO)
Hyundai Santa Fe 2.4 од 2005 година (ISO)
Тојота е корола Altis 1.Проток На Воздух
15. Внесувањето Воздух Температура
14.0 L 2004 ГОДИНА (ISO)
Ну ssan X-Trail 2.6 A (ISO)
Хонда Интегра Type R DC5 JDM (ISO)
Хонда Џез 1. Гориво Систем статус
18.Гориво Систем Статус
8.1
На lateat верзија V2.Coolant Температура
7.Доза Цела Притисок
12.
Добредојдовте во мојата продавница!
Сина Најмалите Супер мини ELM327 Bluetooth OBDII V2.Краток Рок Гориво Трим
10.4 A (ISO)
Hyundai Sonata GLS (ISO)
Hyundai Sonata 2005 (ISO)
Hyundai Tuscani FX (ISO)
Kia Carens 2005 (ISO)
Kia Magentis 2005 (ISO)
Киа Рио LS (ISO)
Kia Sorento SUV 2005 (ISO)
Lexus es300 Mazda 2 (МОЖЕ да)
Mazda 5 (МОЖЕ да)
Mazda 6 (МОЖЕ да)
Mazda Premacy 2001 година (ISO)
Mazda RX8 (МОЖЕ да)
Мицубиши Colt 2003 (ISO)
Мицубиши Colt Плус 2005 (ISO)
Мицубиши Eclipse(GST-Турбо Автомобил може да биде тестирано за 1995-2000 година;RS/ГШ1994-1996 ГШ на сите може да се направи;Турбо Автомобил на годината 1996-2000,само да имаат брзина и TPS,може да се расчисти DTCS)
Мицубиши Lancer Evolution IX 2006 (ISO)
Мицубиши Pajero Од 3,5 V6 2006 (ISO)
Ну ssan Сончево Б14 (ISO)
Ну ssan Сончево VIP FB15 (ISO)
Ну ssan X-Trail 2.

Други карактеристики

Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Јазик:
Англиски
Бренд Име:
В. Џ. TCS CDP
Хардвер Верзија:
1.5
Ажурирање На Софтвер:
No
Верзија На Софтвер:
2.1
Специјални Функции:
Bluetooth

Најдобри понуди