Топол Воздух Пиштол Bga Млазницата Лемење Совет 235pcs Воздух Плазма Машина потрошен материјал - Cut30/40/50d Кт-312/416/520/super200p Додатоци

Топол Воздух Пиштол Bga Млазницата Лемење Совет 235pcs Воздух Плазма Машина потрошен материјал - Cut30/40/50d

DEN 2400.00
 

Тековен
Количина на стоки


235pcs LG-40 PT-31 Воздух Плазма Машина Сечење потрошен материјал - CUT30/40/50 D КТ-312/416/520
Овој потрошен материјал се погодни за PT-31 факел се користи;
Номинална заварување на струјата : 40 A-50 A
Макс Сечење дебелина : 12 MM
235 компјутери пакет, вклучувајќи ги следниве :
100 компјутери МЛАЗНИЦАТА заеднички
50 компјутери ELECTRODE заеднички 10 компјутери ПРВЕНСТВО
85 компјутери се ВРТАТ ПРСТЕН
Потрошен материјал може да работи со ESAB/L-ТЕЦ PT-31, JG-40 и WSD-LG40 Сечење Факел, hese факели за Плазма сечење машини, како што се НАМАЛУВАЊЕ на-40, CUT-40 D,LGK-40, CT312, CT312 D,CT416,CT416 D,CT518, CT518 D, CT520,CT520 D,SUPER200 P *Бренд на Машина ќе биде Rilon, Riland, Jasic, Mitech, RSTAR, UNT.. Krypton, Longetivity, Berlan и така натаму .

Други карактеристики

Примена:
10-50A 8-15MM
Број На Модел На:
плазма машина
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Најдобри понуди