5m водоотпорен 300LED 3528 LED лента, 12V флексибилни светлина 60led/m LED лента, RGB/бела/топло бела/сино/зелено/red/жолта

5m водоотпорен 300LED 3528 LED лента, 12V флексибилни светлина 60led/m LED лента, RGB/бела/топло бела/сино/зелено/red/жолта

DEN 268.00
DEN 393.60
 

Тековен
Количина на стоки


Безбедност и Одржување Информации :
1.Ние не препорачуваме подводна употреба, но тоа е совршен за надворешни средини. IP68 LED лента е идеална за употреба под вода. Ние сме целосно LED решенија, услуги и ќе се преземат на време да им помогне на вас со вашите барања без разлика колку инвентивни тие може да изгледа!
Разликата меѓу НЕ-IP, IP65, IP67 И IP68 водоотпорен LED Лента :
Не-водоотпорен - Редовни FLEX LED Лента : СМД Led диоди се монтира директно на површината на флексибилни ПХБ(Печатени Плочки на Табла), Со 3 M лента на грбот, лесна инсталација за внатрешна употреба. Тоа е идеален за бар области сепак тоа не треба да се користи во области со тешки водопад. Ова е многу ригидно лента која е погодна за вода и подводни апликации.
Ако ви требаат повеќе за овој вид предмети ,ве молиме контактирајте со нас,ви Благодарам многу!
.0 мм и 3528 чип е 3,5 мм со 2. Ова ја прави 5050 верзија исклучително популарни, кога висока осветленост е потребно во мал простор. Лесно да пристапите лемење поени за повторно вклучување.
Континуирана должина, се одликува со 5 метар во ролна, секој ролна е продажба на единицата. На 5050 чип е 5. Тоа може да се постигне вода-доказ класа IP64.
Пакет/МНОГУ Вклучуваат :
1 x 5 M 3528 SMD 300 Leds Бело/Црвено/Зелена/Блу/Жолта Боја IP65 Водоотпорен LED Лента Светлина
Answer : ___________________________ Note : Оваа ставка ќе биде предаден во рок од 2 дена од датумот на плаќање проверка од страна на регистрирани Кина Пост воздухопловната со бесплатно следење на број, па можете да се внимава на вашиот цел по delievery. Тоа е исто така лесно да се намали и да се ре-печат како што доаѓа со мини запечатување комплет со секој свиткани околу еден калем.25cm
Пакет : 5 Метри / Ролна
Пакет тежина : 195g
Сечење & Конекција :
Разликата помеѓу SMD3528 и SMD5050 LED Ленти :
Моментално постојат 2 главни видови на LED ленти една користи SMD3528 LED чипови, додека други користи SMD5050 LED чипови. SMD LED лента за себе и сите негови компоненти не може да биде механички истакна. Разликата помеѓу нив е големини на чип. Недоволна и нестабилно напојување може да предизвика флексибилна лента штета. Тоа нема никаков отпор да се течни и треба да бидат инсталирани во области каде вода или на други течности не може да се направи контакт со него.

Други карактеристики

боја:
Бела 6500K, Жолта, Црвена, Виолетова 395nm, Зелена, Сина, Розова, Топло Бела 3000k, RGB
Тип На Објект:
Лента
Број На Модел На:
3528-300
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Повод:
дневна соба
LED Чип Бренд:
Epistar
Извор На Енергија:
DC
Водоотпорен:
Yes
Потрошувачка на енергија (W/m):
4W/m
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD3528
Бренд Име:
teopek
сертификација:
CCC,CE
Просечен Живот (часот):
50000
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)

Најдобри понуди