CT12 17201-64010 17201-70020 CT2063 турбо турбополнач за Toyota CAMRY 73HP 1CTLC 1.8/4 SOARER 1986-1988 1GGTEU TwinTurbo-2

CT12 17201-64010 17201-70020 CT2063 турбо турбополнач за Toyota CAMRY 73HP 1CTLC 1.8/4 SOARER 1986-1988 1GGTEU

DEN 12607.00
DEN 14832.00
 

Тековен
Количина на стоки


CT12 турбополнач турбо Турбо Модел CT12 Турбо Број 17201-64010 17201-70020 ОЕМ Број 17201-64010 CT2063 Мотор Модел 1.Toyota CAMRY 1983 година 73 HP 1 CTLC
1.8/4 2.Toyota Camry ТД(CV10) 1984-1988 година 73 HP 1 CTL-CV10 -1.8 3.Тојота
SOARER 1986-1988 година 1 GGTEU Твин Турбо-2

Други карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Модел Година:
1984-1988
Објектот Должина:
12.5inch
Објектот Тежина:
6.5kg
Бренд Име:
TIANYAN
Објектот Висина:
8.6inch
Име На Модел:
CT12
Објектот Ширина:
8.5inch
Автомобил Производител:
Тојота
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Турбо Број:
17201-64010 17201-70020
ОЕМ број:
17201-64010 CT2063
моторот модел :
Toyota CAMRY 1983 година 73HP 1CTLC 1.8/4
Моторот Model2:
Toyota Camry ТД(CV10) 1984-1988 година 73HP 1CTL-CV10 -1.8
Моторот Model3:
Тојота SOARER 1986-1988 година 1GGTEU Твин Турбо-2
Автомобил Производител:
Тојота

Најдобри понуди