62mm IR65 Филтер 650nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

62mm IR65 Филтер 650nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

DEN 1094.00
DEN 1151.52
 

Тековен
Количина на стоки


* Ние богатство секој клиент целиот свет!. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm.
850nm за внатрешна и слаб дожд отворено светло.
Во она што погоден извор на светлина треба да го употребите инфрацрвениот филтри?
590nm, 600nm и 630nm за Инфрацрвено промена на машина.
* Ние нудиме кавга слободен трансакцијата.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.Фотографски специјални ефекти.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти.
* Ние брод секојдневни,на сите оглас објект се turely instock и се подготвени да брод.
* Сите наши одредена вредност предмети се осигурени пред брод надвор. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи.
* Без проблеми враќање/поврат/replace. Исто така, постојат филтри кои се користат во цврста состојба (CCD) или CMOS) видео камери за да се овозможи IR поради високата чувствителност на многу сензори камера за да во близина на инфрацрвена светлина.
* Сите предмети детали слики се направени од страна на Професионални Фото-Студио. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред.
* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
62mm 650nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir филтер

Најдобри понуди