Исклучете се Врати DN15 Нормално Отвори/Затвори Вентил AC/DC 9V 12V 24V 2-Начин BSP/NPT 1/2 SS304 Вода Електричен Вентил Со Индикатор

Исклучете се Врати DN15 Нормално Отвори/Затвори Вентил AC/DC 9V 12V 24V 2-Начин BSP/NPT 1/2 SS304 Вода Електричен

DEN 1240.00
DEN 1377.60
 

Тековен
Количина на стоки


Добредојдовте на Нашата Продавница!
******************************************************************************************
1, Фабрика директно на продажба. Ние треба 3-5 дена за производство.
2, Одговор на купувачот прашања во рок од 8-24 часа.
3, 100% Кинески бренд нови и 2 година гаранција за квалитет.
Нормално Затворен Вентил :
Вентил остане целосно да се затвори позиција на стрелката.
Вентил отвори кога ќе го поврзете на власт.
Вентил се врати да го затвори позиција автоматски по исклучување. *********************************************************************************** *******
Производ големина : BSP/NPT 1/2", DN15 Вентил Тело Материјал : не ' Рѓосувачки Челик 304 Работен Напон : DC/AC9 V-24 V (Вклучуваат 12 V, 24 V) Отвори/затвори Време : 5 Дик Жици за Контрола Методи : CR202, CR502 (Со сигнал повратни информации) (Незадолжително) Максимален Работен Притисок : 1.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : 80 MA (500m A прикажани на лебл значи минимум струја од надворешна сила) Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. Вртежен момент на Сила : 2 Н. М Кабел Должина : 0.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 0 °~100° Прирачник Замени : Никој Индикатор : Да Заштита Класа : IP67

Други карактеристики

Спецификација:
BSP DN15 Thread, NPT DN15 Thread
Напон:
ACDC 9V-24V
Жици За Контрола На:
CR202 Нормално Отворен, CR202, Нормално, Блиски, CR502 Нормално Отворен, CR502 Нормално Блиску
Actuator Режим:
Со Настава
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бренд Име:
Tsai Фан
Порт Големина:
1/2 (DN15)
Медиуми:
Вода
Структура:
Топката
Притисок:
Среден Притисок
Број На Модел На:
TF15-S2-В
Standard or Nonstandard:
Стандард
моќност:
AC/DC9V-24V
Температура на Медиумите:
1-95 Степен C
Производот:
Нормално Отвори/Затвори Вентил
Напон:
AC/DC9V-24V
Вртежен момент:
2 Nm
Вклучување/Исклучување На Време:
5 дик
опрема материјал:
метал опрема
вентил нишка:
BSP или NPT
Користење На Животот:
100,000 Кругови
сертификација:
IP67, CE
Гаранција:
2 година
Controk Жици:
2/5 жици

Најдобри понуди