Инфрацрвен печка count701,косата steamer, косата processer, губење на умирање, фен за коса, Боја Бела

Инфрацрвен печка count701,косата steamer, косата processer, губење на умирање, фен за коса, Боја Бела

DEN 27792.00
 

Тековен
Количина на стоки

Греење температурата е прилагодлив, dividual контрола на температурата или целокупната циркулација греење. Екраните усвојување на не-термички проводници материјал.
Опис : Инфрацрвен печка count701 Објект : Инфрацрвен печка count701 Боја : Сребро, Blackies зелена, Црвена, Бела Големина : Вкупна висина 1300мм-1700mm, прилагодлив Машина Глава : Multiband анти-експлозија силициум цевка грејач, Четири работни плоча може да работи dividual Операција Панел Тастатурата, дигитален дисплеј,dividual тастатурата работи тип Складирање плоча : НЕ Дното : 5 Univeral Тркала, исто така, има висат тип Температура опсег : 25-80 ок , дигитален дисплеј Влезен Напон : 220 V Машина Фреквенција : 50-60 HZ Машина Моќ : 1600 W Школка материјал, ABS/PC материјал за контрола на Температурата Adjusable контрола на Температурата пак во polybag, се покриваат со polyfoam и го стави во тетрапак.800 W внатрешна индукција машина која е сертификација од страна CE, ниско ниво на бучава. Внатрешен бојлер цевка е multiband инфраред силициум цевка. Пакет 670mm*730mm*730mm Бруто тежина 23kg Производ Предност : 1. Нејзините грејач effiency може да достигне до 95% и може да достигне поставување на температурата во рок од 1 минута;Оваа цевка, исто така, имаат добри перформанси во двете зголемување на температурата и ладно надолу, тоа може да спаси 30% од електрични од нормално грејач материјал. На компјутерски чип е увезена од САД, што го прави повеќе accurater контрола на температурата. Температурата опсег е 25-80 ок, ова е најдобар за нега на коса температура, тоа може да се направи косата cuticle апсорбира effetively, исто така, заклучување на боја на жито и грижа елемент во внатрешноста на косата
исхрана или боја на жито и затворени ефикасно. Школката се користи на ABS/PC материјал кој има висока безбедност фактор,scald-доказ, анти-статички, Нула Отпор, топлина-отпор и пламен retardance. Температурата може да се прилагоди врз основа на различни губење на квалитетот.Инфраред од силициум цевка е во можност да се поправи косата Keratin синџир структура и направи косата повеќе мазна, мека и сјај. Не пренапони тековната при стартување, постојано temperatur. Anion озонската функција, е во можност да го отстраните мирисот и статични од косата.

Други карактеристики

Приклучокот стандард:
CN, САД, ЕУ, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
Max. температура:
160 °C
Извор На Енергија:
Електричен
Материјал:
Челик
моќност:
Повеќе од 100 W
Мин. температура:
Помалку Од 80 °C
Дијаметар на термички проводник:
Повеќе од 31 mm
Животен век на термална плоча/лента:
Повеќе од 50,000 пати
Термостат На Вредноста Сегменти:
1
Применливи коса:
Сува & влажни
Димензии На Греење Плоча:
Други
сертификација:
CCC
Материјал на термална плоча/лента:
Турмалин керамички
Стоковните Квалитет, Сертификација:
3C
Тип:
Мултифункционален curler/straightener
Број На Модел На:
701
Кабелот За Напојување Опашка Собранието На Чекање:
Фиксни, Не-rotatable
температурата контролер:
Дигитални
Напон:
100-240v (Dual voltage)
is_customized:
Yes

Најдобри понуди